20.7 C
Kraj sezone

FOTO Članovi Ronilačkog kluba Šoderica uspješno završili sezonu, Dora Bradić i Petar Treščec osvojili broncu

Prošlog vikenda, Ronilački klub Šoderica sudjelovao je na 32. natjecanju u plivanju perajama u organizaciji Kluba podvodnih aktivnosti Drava.

Natjecatelji trebali su preplivati 6,5 kilometara niz kanal hidrocentrale. Spomenimo kako se je natjecanje odvijalo u konkurenciji parova i u pojedinačnoj konkurenciji što je ujedno bila i finalna utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama.

Iako je bilo sunčano i toplo vrijeme, plivačima je dodatni napor izazvala voda koja gotova da nije tekla.

Posebno treba istaknuti najmlađi par, a to su Dora Bradić i Petar Treščec koji imaju 11 godina, a dionicu su isplivali za 1 sat i 33 minuta u muškoj konkurenciji parova te osvojili brončanu medalju.

– Najmlađi i najmanji, hrabro su savladavali kilometar po kilometar i na kraju se okitili odličjem. Tko ne vjeruje koliko je to naporno, neka sam proba. Stoga je njihova medalja posebno vrijedna – poručuju iz Kluba.

U nastavku donosimo ostale rezultate:

Rezultati 6,5 km pojedinačno:
Muški:
Viktor Lovreković – 2. mjesto,Tin Treščec – 7. mjesto ,Petar Koluder – 9. mjesto, Leo Bradić –10. mjesto, Josip Petak – 11. mjesto
Žene:
Isabella Victoria Švegović – 3. mjesto , Antonija Patrčević Lončarić – 4. mjesto
Parovi žene:
Dragica Kramarić i Ana Maria Lach Kramarić – 3. mjesto
Parovi muški:
Petar Treščec i Dora Bradić – 3. mjesto
Klupski plasman – 2. mjesto

Kup RH u daljinskom plivanju perajama 2023.
Juniori – Viktor Lovreković – 1. mjesto
Mlađi juniori/juniorke – Tin Treščec – 2. mjesto, Isabella Victoria Švegović – 2. mjesto
Veterani – Antonija Patrčević Lončarić – 1. mjesto

Ronilački klub Šoderica, kraaj sezone, varaždin

U Zatvoru je

UŽAS Divljak (62) na cesti premlatio brata (73) i bacio ga u kanal

Zbog divljačkog napada na vlastitog brata Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 62-godišnjaka i odredilo mu...