Četvrtak, 2. svibnja 2024.
pomoćni teren apaša

FOTO Farmaceuti remizirali u prijateljskom susretu pet dana prije početka prvenstva, Ivković dao priliku igračima iz drugog plana

U nastavku susreta koprivnički igrači promašili su veliki broj odličnih prilika. Limu tri puta, Dolčeka i Mladena dva puta te jednom Bogojevića dijelili su tek milimetri od postizanja pogotka. Gotovo je nevjerojatno što su sve uspjeli promašiti Slavenaši. Na kraju je utakmica završila rezultatom 1-1 iako je hrvatska momčad bila puno bliže pobjedi.

Nogometaši Slaven Belupa danas su na pomoćnom travnjaku Gradskog stadiona ugostili drugoligašku mađarsku momčad ZTE. Trener Ivković danas je u prvih 11 postavio igrače koji neće zaigrati u nedjelju otpočetka, međutim u najužem su krugu ekipe.

Kako izvještavaju službene stranice kluba, domaća momčad u prvom dijelu bila je puno bolji takmac na terenu. U prvih 20 minuta pokušavali su dva puta Jajalo te po jednom Dolček, Resler i Gordana, ali su njihovi udarci ili bili neprecizni ili su završavali u rukama gostujućeg vratara.

Veliku priliku u 38. minuti imao je Bogojević. Mendy se izborio za jednu loptu i uposlio Dolčeka koji je ispremiješao obranu i odlično asistirao, a Bogojević je propustio staviti točku na i s desetak metara. Promašaje Slavenaša gosti su iskoristili u 40. minuti kada je Balazs bio precizan s bijele točke za 0-1. Slavlje Mađara trajalo je tek četiri minute kada je asistenciju razigranog Gordane u gol pospremio Bogojević za 1-1.