14 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.
SREĆA IZDALA MONIZA

FOTO Jad i bijedu od igre Farmaceuta iskoristila i Lokomotiva koja je na Apašu upisala prvu ovosezonsku pobjedu

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Uprava reagirati nakon novog poraza i sramotne igre Farmaceuta i hoće li konačno prevladati struja koja se želi riješiti Moniza. No, postavlja se pitanje i tko bi preuzeo momčad jer to u ovom trenutku ne želi nitko od stručnog stožera, pogotovo ne uoči ogleda s Dinamom

Jad i bijeda. Tim riječima najlakše je opisati igru Slaven Belupa u sedmom kolu Supersport HNL-a u kojem je Lokomotiva na Apašu došla do prve ovosezonske pobjede. Odlazak Crnca ostavio je traga na terenu pa je skoro tijekom cijelog susreta momčad Ricarda Moniza, bez obzira na prednost u posjedu lopte, izgledala bezopasno. Lokosi su svoju priliku dočekali u 65. minuti i zabili gol vrijedan tri boda, a i dalje jedina svjetla točka Farmaceuta u ovoj sezoni ostaju Podravske štuke.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Uprava reagirati nakon novog poraza i sramotne igre Farmaceuta i hoće li konačno prevladati struja koja se želi riješiti Moniza. No, postavlja se pitanje i tko bi preuzeo momčad jer to u ovom trenutku ne želi nitko od stručnog stožera, pogotovo ne uoči ogleda s Dinamom, bez obzira koliko su Modri uzdrmani neočekivanim ispadanjem iz Europske lige. Sad slijedi reprezentativna stanka pa je gostovanje u Maksimiru na rasporedu 16. rujna i to je idealno razdoblje da se naprave promjene, ako se želi trgnuti momčad.

U prvih pola sata nije bilo previše uzbuđenja, a jedinu opasnost kreirali su Lokosi preko Smakaja čiji je udarac s 20 metara Sušak ukrotio. Zagrepčani su opasno zaprijetili i u 37. minuti kad je udarac najboljeg igrača Lokomotive, Kulenovića završio pokraj lijeve vratnice.

Farmaceuti su svoju jedinu priliku u prvom dijelu imali u 43. minuti, a greda je bila saveznik gostiju. Štefulj je odlično zavrnuo loptu u peterac, a Bosec je glavom mudro gađao suprotni kut i nadmudrio Čavlinu, ali je okvir gola spasio Lokose.

Odmah na početku nastavka, u 49. minuti, Slaven je imao novu priliku. Nakon ubačaja Štefulja lopta se odbila do Mioča čiji je udarac od bloka završio tik uz desnu vratnicu. I u 58. minuti Farmceuti su bili blizu vodstva. Hoxha je probio lijevu stranu i povratnom loptom pronašao Šakotu koji je s pet metara loše pucao i upropastio jednu od rijetkih obećavajućih prilika.

U 65. minuti i Lokomotiva je pokazala koliko je šuplja obrana Slavena te iz prve prave akcije na susretu stigla do početne prednosti i gola koji je na kraju bio vrijedan pobjede. Tuci je dubinskom loptom izbacio iz igre cijelu zadnju liniju Farmaceuta, a Šotiček se sjurio prema golu i s lakoćom svladao Suška za 0:1.

Pokušali su Slavenaši u završnih 15 minuta doći do boda i Moniz je bacio sve karte u napad, ali Lokomotiva nije pokleknula i očuvala je minimalnu prednost za prvi ovosezonski trobod. Okvir gola spasio je Lokose i u 89. minuti u kojoj je pokušaj Borasa odsjeo na vratnici. Prvi put u ovoj sezoni sreća je okrenula leđa Monizu i to se, kao što smo i predviđali, odrazilo na rezultat. Bez božice Fortune s ovakvom igrom Slaven sigurno čeka grčevita borba za ostanak.

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:1 (0:0)

STRIJELAC: 0:1 Šotiček (65).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Račić (od 86. Štrkalj), Međimorec, Štefulj (od 76. Boras) – Hlevnjak (od 46. Martinaga), Agbekpornu – Cascini (od 76. Jagušić), Mioč, Hoxha – Šakota (od 68. Ortiz). TRENER: Moniz.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Čavlina – Miličević, Kalaica, Živković, Vranjković – Smakaj (od 88. Mašić), Bubanja – Bulatović (od 64. Krivak), Tuci, Šotiček – Kulenović. TRENER: Čabraja.