12.9 C
liga prvakinja

FOTO Podravka Vegeta zasluženo poražena u Sloveniji od Krima, prolazak u drugi krug tražit će protiv Thüringera kod kuće

Ove dvije momčadi jako se dobro poznaju, a u najavi susreta trener Saračević kazao je kako će odlučivati detalji i nijanse na kojima se radilo proteklih dana.

Domaća pobjeda i gotovo siguran plasman u drugi krug Lige prvaka Podravka je ispustila u posljednje dvije minute utakmice protiv Krima u Koprivnici. Danas je došlo vrijeme za uzvrat. Dvorana Kodeljevo primila je i stotinjak hrvatskih navijača koji su zdušno došli bodriti Podravku u Ljubljanu na važan susret protiv Krima.

Sve je to organizirao rukometni klub Podravka Vegeta uz pomoć glavnog sponzora Podravke, navijačima je osigurana ulaznica i prijevoz, a uz to su još dobili navijačke majice, rekvizite i grickalice.

Ove dvije momčadi jako se dobro poznaju, a u najavi susreta trener Saračević kazao je kako će odlučivati detalji i nijanse na kojima se radilo proteklih dana, te kako zna da će ih dočekati znatno snažnija obrana Krima.  Za siguran prolazak u drugu fazu Lige prvaka računa se da je potrebno pet bodova, a Podravka (i Krim) ima tri boda. Očekivalo se da velika snaga koprivničke momčadi bude sjajna Jovana Risović na golu, te Čigirinova u napadu.

PRVO POLUVRIJEME

Prvi gol na utakmici zabila je Podravka, no dvije brze kontre Krima dovode ga u vodstvo 3-1. Opet je sjajno utakmicu otvorila vratarka Podravke Risović, obranila je dva sjajna udarca Slovenki, no nije ju pratio njen napad koji nije mogao zabiti drugi gol. Vodstvo Krima 4-1 na početku devete minute bio je znak Saračeviću za prvi time-out. Ježikova je zabila dva gola i vratila Podravku u utakmicu, Risović je branila, ali zabijao je i Krim. U 13. minuti bilo je 6-4 za Krim.

Manjak ideje u napadu koštao je Koprivničanke dvostrukog vodstva Krima. Tsakalou je zabila za 8-4, da bi glupost napravila Milošević, jeftino zaradila isključenje te dala sedmerac Krimu, sedmerac koji je značio 9-4 za slovensku ekipu u 19. minuti utakmice. Tri minute kasnije imao je Krim +6, 11-5. Imale su Koprivničanke priliku smanjiti vodstvo Krima na tri u posljednje dvije minute. Imale su igračicu više, Tucaković je upisala sjajne dvije obrane, no nije bilo vremena. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom domaćih rukometašica 14-10.

DRUGO POLUVRIJEME

Sjajno je Podravka krenula u drugi dio utakmice, Ihnjeva i Ježikova su smanjile na dva razlike, Slovenke su promašivale, bilo je 14-12. Ipak, potreseni Krim se budi i vraća na četiri pogotka razlike, a onda je i Barić s dvije lake kontre digla i na pet pogodaka prednosti. Ihnjevu danas gol nije volio, zapucala je nekoliko lopti u dobrim prilikama za smanjenje razlike. Igrala se 42. minuta kada je Milosavljević smanjila na tri razlike svojim petim pogotkom iz petog pokušaja. Asistirala joj je Čigirinova koja je dobila drugu priliku na utakmici.

Tijekom dvominutne kazne Krimove Tsakalou Podravka dvaput preko Turk smanjuje na samo jedan razlike i vraća Koprivničanke u utakmicu! Bilo je to u 45. minuti. Džono je zatim isključena, a Milosavljević u kontri za izjednačenje radi korake i predaje loptu Slovenkama. Krim s dva laka pogotka opet odlazi na tri razlike, 20-17. Već u novom napadu Slovenke odlaze na +4 i isključena je Debelić. Posljednjih deset minuta slovenska ekipa održavala je vodstvo i tako stigla do pobjede.

Susret je završio rezultatom 27-20 u korist Krim Mercatora.

Dojam je kako je loš, pospani ulazak u utakmicu koštao Podravku utakmice. Ipak, pokazale su da se mogu vratiti u utakmicu, imale su sve u svojim rukama sredinom drugog dijela, ali tehničke greške opet su stigle na naplatu. Svakako treba pohvaliti i sjajnu slovensku momčad koja je lomila utakmicu lijepim kontrama preko kojih su najviše poentirale Barić i Mavsar.

Činjenica jest da Čigirnova danas nije bila na nivou na koji je navikla svoju ekipu i koprivničku publiku. Nakon tri sjajne utakmice u Ligi prvaka, Ruskinja je imala loš dan na koji svatko ima pravo.

Iduću nedjelju, baš na Martinje, u Koprivnicu stiže Thüringer kojeg su Koprivničanke sjajno pobijedile u prvom kolu grupne faze. Nova prilika za Podravku da osigura plasman u drugi krug Lige prvakinja.