16.3 C
JOŠ JEDNA RUTINSKA POBJEDA

FOTO Podravkašice s pola gasa deklasirale i Split, na kraju se zaustavile na plus 17

Kao i prije tri dana u Rijeci, Podravkašice su se „zagrijavale“ u prvih 15 minuta koje je obilježila igra gol za gol, a u drugoj polovici prvog poluvremena došle su na radnu temperaturu i potvrdile svoju kvalitetu

Rukometašice Podravka Vegete s lakoćom su odradile i 13. kolo Prve hrvatske lige te upisale uvjerljivu pobjedu 30:13 protiv Splita.

Kao i prije tri dana u Rijeci, Podravkašice su se „zagrijavale“ u prvih 15 minuta koje je obilježila igra gol za gol, a u drugoj polovici prvog poluvremena došle su na radnu temperaturu i potvrdile svoju kvalitetu. Na krilima raspoloženih Katarine i Ane Pandža od 16. minute počela je rasti prednost domaćih igračica, a do odlaska na predah plus Podravke već je iznosio visokih devet golova, bilo je 16:7.

U drugom poluvremenu igračice Ivice Obrvana nastavile su tamo gdje su stale na isteku 30. minute i vrlo brzo odlijepile su se na plus 13. Dvoznamenkasti plus omogućio je treneru Obrvanu da opet pruži priliku igračicama iz drugog plana, no ni to nije puno pomoglo Splićankama u izbjegavanju visokog poraza. I rezervna postava Podravkašica bila je nemilosrdna prema Dalmatinkama, a ponovno je zapaženu rolu odigrala mlada nada Tara Đelekovčan. Svoju dominaciju Podravka je na kraju pretvorila u visokih plus 17.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Antonia Tucaković, Nikolina Zadravec 3, Katja Vuković 4, Katarina Pandža 6, Elena Popović, Lea Franušić 1, Nika Galinec, Tara Đelekovčan 4, Larissa Kalaus 1, Dora Kalaus Žulj, Sara Šenvald 2, Hannah Vuljak 1, Andrea Šimara 4, Ana Pandža 4 i Lucija Bešen.