12.9 C
PRVA HNL

FOTO Show majstora Krstanovića nedovoljan za tri boda protiv Rijeke, slavenaši se od publike oprostili novim remijem

U posljednjem kolu slavenaši gostuju kod Istre

U posljednjoj domaćoj utakmici u ovoj sezoni nogometaši Slaven Belupa ugostili su Rijeku i od svoje se publike oprostili bodom. Zahvaljujući dobroj i otvorenoj igri u drugom poluvremenu, nešto manje od tisuću ljudi vidjelo je četiri pogotka, po dva na obje strane. Oba za Slaven zabio je Krstanović, koji je ujedno bio i prvo ime utakmice.

Prema najavama, i Zekić i Tomić u ovaj su dvoboj ušli s brojnim promjenama u prvih 11. Bilo je tu puno mladih igrača, neobičnih rotacija i sigurno je da više nikada nećemo gledati ovih 11 zajedno na terenu, što vrijedi za obje momčadi. Primjerice, Hlevnjak i Goda bili su stoperi, Utin je bio lijevo, Liklin se napokon našao u početnom sastavu, a nakon dugo vremena bio je tu i Laušić, ali nije dugo izdržao, tek nešto više od 20-ak minuta, kada ga je zamijenio Kvržić. Kod Rijeke su, pak, krenuli Vuk, Obregon, Bušnja i tako dalje.

Zicer Zapate, greda zaustavila Krstanovićevu majstoriju

U takvim sastavima prvu pravu priliku vidjeli smo nakon 16 minuta igre, kada je Slaven promašio zicer. Točnije Zapata, koji se od centra sam sjurio prema golu Rijeke, no nadmudrio ga je Labrović. Šteta, veća prilika od ove teško se može imati. S druge strane, Rijeka je prvi put pošteno zaprijetila nakon pola sata igre, kada je Obregon glavom poslao loptu malo pored vratnice Sušaka.

Slaven ugostio Rijeku
Liklin je danas bio u početnom sastavu // Foto: NK Slaven Belupo

Najljepši potez u prvom poluvremenu vidjeli smo u 33. minuti, kada je Krstanović povaljao trojicu igrača Rijeke, odigrao dupli pas sa Zapatom te ljevicom pogodio gredu. Da je ušlo, dugo bi se vrtio ovaj pogodak na malim ekranima, ovako se Krle morao zadovoljiti tek glasnim aplauzom publike.

Dvije minute nakon toga ušla je i Armada na tribinu, pjesma je krenula, muk nestao, ali do poluvremena novih prilika nije bilo. Slaven i Zekić mogli su žaliti, to je sigurno.

Petominutni show Krstanovića

Te promašaje Riječani su kaznili odmah na početku drugog poluvremena. Igrala se 49. minuta kada je Murić ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je najviši bio Obregon. Rijeka je povela praktički iz ničega.

Međutim, nije njezino vodstvo dugo trajalo. Tek pet minuta. Nakon toga Krstanović je poravnao na 1:1. Zabio je iz penala, koji je sam i izborio. Deveti mu je to pogodak u ovoj sezoni, a 117. u Prvoj HNL. No Krle je bio ‘vruć’ i uskoro je te brojke ‘podebljao’. Naime, samo tri minute kasnije, igrala se 59., opalio je s 20-ak metara lijevom nogom i neobranjivo pogodio gornji desni kut Labrovića. Skočila je cijela klupa, skočila je tribina, Slaven je preokrenuo na pogon najstarijeg igrača HNL-a. Bravo majstore!

Nakon toga igra je splasnula. Gledali smo dvadesetak minuta ničega, a razbudio nas je Crnac u 76. minuti, kada je trebao bolje reagirati i možda riješiti pitanje pobjednika. Umjesto toga, uslijedio je gol na drugoj strani u 79. minuti. Ponovno je asistirao Murić, a ovaj put egzekutor je bio Vukčević.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Sljedeće kolo ujedno je i posljednje u ovoj sezoni. Sve utakmice igraju se u subotu u 19 sati, kada će Slaven gostovati u Puli kod Istre. Nije matematički osigurano, ali Farmaceuti će sezonu gotovo sigurno završiti na sedmoj poziciji.