3.5 C
ehf kup

FOTO/VIDEO Podravka Vegeta pred punim tribinama sjajnom završnicom razbila španjolske prvakinje Bera Beru

S prvim danima nove godine stigla su i nova europska iskušenja za Podravka Vegetu i Zlatka Saračevića. Četvrto mjesto u skupini Lige prvakinja značilo je da koprivnička momčad svoje europske uspjehe nastavlja loviti u EHF kupu, u grupi s španjolskom Bera Berom, rumunjskom Craiovom i norveškim Nyköpingom.

Saračević je uoči utakmice za medije kazao kako su proučili Španjolke i da znaju što trebaju učiniti kako bi nadjačali najbolju španjolsku momčad. Moraju ih nadtrčati.

Španjolke su u prvom napadu zabile gol i izvukle isključenje Ježikove, pa zabile još jedan na prazan gol. Saračevićeve cure u igri je držala Milošević, no obrana nije najbolje funkcionirala pa je Bera Bera nakon šest minuta igre imala tri pogotka prednosti. Turk je nastavila gdje je Milošević stala, a sredinom prvog dijela Podravka se vratila na dva razlike.

Publika je srčano bodrila domaće rukometašice, a to je sve došlo na naplatu u 19. minuti kad je rezultat na semaforu bio 11-11, ponajviše zahvaljujući Holešovoj koja je zabila. Podigla je Podravka svoj nivo igre na višu razinu i poluvrijeme su sjajno zaključile zabivši gol u posljednjim trenucima za vodstvo 15-14.

Sjajno su Koprivničanke otvorile drugo poluvrijeme, Tucaković je branila, a golom Ihnjeve povele su 18-15. Samo napad kasnije Turk je nakon sjajne kontre digla prednost na četiri pogotka razlike, što je izazvalo gostujući time-out. Probudilo je to malo Bera Beru koja je smanjila na 21-20 u 40. minuti, a zatim i okrenula na 22-24.

Ihnjeva i Turk vratile su utakmicu u egal, a Milošević je iskoristila kontru kako bi vratila Podravku u vodstvo 25-24! Već u idućem napadu još jedna kontra, ali Holešova je iznenađujuće promašila ‘mrtvac’. Uslijedilo je sjajnih tri minute Podravke u kojem je prvo zabila Debelić nakon sjajne akcije, a onda se iskupila i Holešova zabivši za 27-24!

Priliku na golu u većem dijelu drugog poluvremena dobila je Ećimović koja je to sjajno iskoristila branivši teške udarce Španjolkama, što je dizalo publiku, ali i njene suigračice. U posljednje četiri minute Podravka je ušla s četiri pogotka prednosti i velikom podrškom publike. Igrale su sjajnu pokretljivu obranu, a Čigirinova je u napadu zabila bombetinu za 30-25.

Ećimović je na golu bila nesavladiva, a u napadu su Saračevićeve cure trpale ‘kao lude’. Sjajno izdanje Podravke donijelo joj je prvu pobjedu u EHF kupu.

EHF kup, 1. kolo grupne faze, 6. siječanj 2019. godine

Podravka Vegeta – Super Amara Bera Bera 32-29

hm,hm

Uz ovih sedam savjeta poveća vam se šansa za dobitak na lutriji

Ako želite povećati izglede za dobitak na lutriji, iskoristite savjete serijskih pobjednika. Naravno da ne postoje strategije ili taktike za...