7.1 C
Subota, 27. travnja 2024.
domaćin upisao pobjedu

Kaos na utakmici u Đelekovcu, navijači Lipe napali sudačku trojku koju je policija ispratila kući
K

Domaćini su iskoristili terensku premoć i s još dva pogotka Bilješka i Paradžika upisali pobjedu 3-0. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka počeo se događati kaos.

Sedmo kolo Prve ŽNL nastavljeno je današnjim prijepodnevnim susretom Osvita i Lipe. Utakmica je počela u 10 sati, a golova u prvom poluvremenu nije bilo.

Kako se krenulo s drugim dijelom, domaćin je odmah poveo. Za početnu prednost zabio je Kurek. U 62. minuti događaj koji je odlučio utakmicu. Grubi prekršaj Matea Ritoše glavni sudac Dergez kažnjava crvenim kartonom, a to je izazvalo revolt gostujućeg vratara Gregla koji je nasrnuo na suca, te i on biva kažnjen isključenjem.

U 66. minuti i gostujući trener Eršetić udaljen je s terena zbog učestalog vrijeđanja glavnog suca, piše u službenom zapisniku.

Navijači Lipe revoltirani suđenjem i rezultatom nasrnuli su u koridor za ulazak službenih osoba u svlačionicu, te se pokušali obračunati sa sudačkom trojkom. Pribranost i učinkovitost domaće redarske službe spriječila je još veće incidente, a suci su pod napustili sportski objekt uz pratnju policijskih službenika, stoji u službenom zapisniku utakmice.