Koprivnički atletičari uspješni na Plitvičkom maratonu, pobjede Vrhovskog i Žilića

Na Plitvicama je održan 29. Plitvički maraton koji je ujedno bio i prvenstvo Hrvatske u maratonu, a održan je i polumaraton kao i utrka na 5 km. Nastupilo je više od 2000 trkača.

U maratonu je član Atletskog kluba Koprivnica Damir Mesec  ostvario odličan uspjeh te je na cilj stigao kao deveti, a u poretku za Prvenstvo Hrvatske osvojio je odlično četvrto mjesto s rezultatom 2:49:32.

U istoj utrci Krešo Glavaš u cilj je ušao kao 23., a u poretku za prvenstvo je zauzeo 11. mjesto s rezultatom 3:12:08. U maratonu je nastupio i Juraj Evačić koji je cilj stigao kao 222.

U polumaratonu Zvonko Vrhovski je zauzeo 19. mjesto, a u kategoriji M50 odlično prvo mjesto s rezultatom 1:29:41. Ratko Težak je bio 127., a u kategoriji M45 šesto mjesto sa rezultatom 1:44:18.

Na 5 km pobjedu je ostvario Zoran Žilić s rezultatom 16:39. Ivan Dračar osvojio je peto mjesto ukupno, a prvo mjesto kao starijii junior. Nastupila je i Valentina Vrhovski te s rezultatom 28:27 zauzela 89.  mjesto.

Rukometni Kup

Podravka suvereno kod Bjelovara osigurala final-four Kupa (27:37), u Poreču ih čeka ekipa Splita

Rukometašice Podravke Vegete osigurale su polufinale, final-four Rukometnog kupa pobjedom u gostima kod Bjelovara. U polufinalu ih čeka Split...