Najbolji sportaši u 2013. Štajduhar i Lončarić, rukometašice Podravke i ronioci Šoderice

13:05h
0
Zajednička fotografija najuspješnijih sportašica i sportaša Koprivnice u 2013. godini // Foto: Koprivnica.net

Na prigodnoj svečanosti u Domu mladih u ponedjeljak su proglašeni najuspješniji sportaši Koprivnice u 2013. godini. U organizaciji Zajednice športskih udruga grada Koprivnice po prvi put je izbor napravljen prema unaprijed zadanim kriterijima Hrvatskog olimpijskog odbora, za razliku od prijašnjih izbora kad su se najbolji birali glasovanjem.

U velikoj konkurenciji najboljim je sportašem u 2013. godini proglašen hrvač Podravke Ivan Lončarić, dok je kao jedina nominirana najuspješnijom proglašena sportska ribolovka ŠRK Koprivnice Tatjana Štajduhar.

Najuspješnija ženska sportska ekipa su rukometašice Podravke Vegete, a u konkurenciji momčadi najbolji su bili članovi seniorske ekipe Ronilačkoga kluba Šoderica.

Članica Streljačkog športskog kluba Podravka Ivana Babić je najuspješnija perspektivna sportašica, a za najuspješnijeg perspektivnog sportaša izabran je Alen Fodor iz Hrvačkog kluba Podravka.

Dodijeljene su i nagrade najuspješnijim sportašima s invaliditetom, koje su ove godine dobili Marijan Maljak (Športska udruga tjelesnih invalida Koprivnica) i Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama Veliko srce.

Zaslužnim sportskim djelatnikom proglašen je bivši rukometaš i trener Zlatko Blažeković, danas predsjednik RK Koprivnice i dugogodišnji tajnik Old timer kluba Biciklin.

Priznanja za iznimno postignuće u sportu primili su kuglačica Podravke Ana Jambrović koja je osvojila zlatnu medalju s reprezentacijom Hrvatske na Svjetskom juniorskom prvenstvu te Podravkin hrvač Filip Frankol, osvajač petog mjesta na Svjetskom kadetskom prvenstvu.

Obilježeno je i 15 godina od pokretanja Male sportske škole, koja se iz Koprivnice proširila na gotovo cijelu Koprivničko-križevačku županiju. Kao pokretači Male sportske škole priznanje su primili Ivan Pal, Ratimir Ljubić i Marina Tomac Rojčević.

Nagrade i priznanja uručili su gradonačelnica Koprivnice Vesna Želježnjak i predsjednica Zajednice športskih udruga grada Koprivnice Jasmina Stričević.

NAJUSPJEŠNIJI U 2013. GODINI

SPORTAŠICA

Tatjana Štajduhar (Športski ribolovni klub Koprivnica)

SPORTAŠ

Ivan Lončarić (Hrvački klub Podravka)

NOMINIRANI

Domagoj Buhinjak (Klub tajlandskog boksa Samurai)

Luka Đurđ (Ronilački klub Šoderica)

Hrvoje Kuzmić (Športski ribolovni klub Šoderica)

Ivo Matić (Auto i karting klub Podravina)

ŽENSKA SPORTSKA EKIPA

Podravka Vegeta (Rukometni klub Podravka)

NOMINIRANI

Seniorska ekipa Športskog ribolovnog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Teniskog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Športskog kuglačkog kluba Podravka

MUŠKA SPORTSKA EKIPA

Seniorska ekipa Ronilačkog kluba Šoderica

NOMINIRANI

Seniorska ekipa Teniskog kluba Koprivnica

Seniorska ekipa Stolnotenijskog kluba Podravka

Seniorska ekipa Streljačkog športskog kluba Podravka

Seniorska ekipa Nogometnog kluba Slaven Belupo

PERSPEKTIVNA SPORTAŠICA

Ivana Babić (Streljački športski klub Podravka)

NOMINIRANE

Petra Bojanić (Teniski klub Koprivnica)

Lorena Lončarić (Streljački športski klub Podravka)

Ivona Mrđen (Rukometni klub Podravka)

PERSPEKTIVNI SPORTAŠ

Alen Fodor (Hrvački klub Podravka)

NOMINIRANI

Domagoj Rašan (Atletski klub Podravski list)

Hrvoje Šifkorn (Teniski klub Koprivnica)

Marko Štajduhar (Športski ribolovni klub Koprivnica)

Antonio Tkalčić (Boks klub David)

SPORTAŠ S INVALIDITETOM

Marijan Maljak (Športska udruga tjelesnih invalida Koprivnica)

SPORTSKA EKIPA OSOBA S INVALIDITETOM

Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama Veliko srce

ZASLUŽNI SPORTSKI DJELATNIK

Zlatko Blažeković

PRIZNANJE ZA IZNIMNO POSTIGNUĆE U SPORTU

Ana Jambrović

Filip Frankol

PRIZNANJA POVODOM 15 GODINA MALE SPORTSKE ŠKOLE

Ivan Pal

Ratimir Ljubić

Marina Tomac Rojčević