15.1 C
Petak, 26. travnja 2024.

Pan kup Varaždin: Slovensko-zagrebačko finale
P

U velikom finalu 33. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu igrat će slovenska ekipa Avto Grosuplje i Damaged Jeans Frigo Plus iz Zagreba. Slovenci i Zagrepčani u polufinalnim su utakmicama uspješniji bili od krapinskih ekipa ASO Ponos odnosno Mal-Gal Građevinarstvo. Tako ćemo danas u 17:30 sati vidjeti zagorski ogled, a u finalu koje počinje u 19:30 sati vidjet ćemo slovensko-zagrebački „okršaj”.

ASO Ponos, po mnogima najugodnije iznenađenje turnira, bio je jako blizu velikog varaždinskog finala. Krapinčani su čak i poveli pogotkom nekadašnjeg varteksovca Marka Marijanovića, u 27. minuti. Međutim, koliko su dugo gradili prednost (čak poluvrijeme i pol), toliko su je i brzo ispustili, primivši pogodak za poravnanje svega tri minute nakon vodstva. Na semaforu je 1:1 stajalo sve do posljednje minute i – kad smo već bili gotovo sigurni u produžetke – sjajni Jolič je jednu kontru pretvorio u pogodak. U posljednjim trenucima, kad je ASO Ponos izvukao i vratara, Jolič je zabio još jednom za na kraju uvjerljivih 3:1. Nakon osvojenog turnira u Puli, evo Grosuplju još jednog finala…

U drugom polufinalu presudio je jedan jedini pogodak. Zagrebački Damaged Jeans Frigo Plus odigrao je besprijekornu obranu na čelu s iskusnim vratarom Švigirom i fantastičnima Čibarićom i Dodićom. Capar, Morina, Šnofl, Novak i ostalo renomirano društvo iz redova branitelja naslova nije uspijevalo pronaći put prema mreži vratara DJFP-a, što je bilo utoliko teže jer su Zagrepčani u relativno ranoj fazi utakmice (u 9. minuti) postigli i – kasnije će se pokazati – zlata vrijedan pogodak (preko Krajnovića). Na kraju je ostalo tih 1:0, za veliko slavlje zagrebačke ekipe koja će nakon prošlotjednog finala turnira u Križevcima (izgubljenog na penale od CB Dobermanna) večeras pokušati uzeti ono najvrijednije – pobjednički pehar, prijelazni pehar i 50.000 kuna koliko iznosi prva nagrada.

Uz dvije „glavne” utakmice, u polufinalnom programu odigrana je i utakmica za treće mjesto ženskog turnira (i ovdje je odlučio jedan jedini pogodak i to u pretposljednjoj minuti, Podravina 02 slavila je 1:0 protiv Pregrade), također i ekshibicijska utakmica 12-godišnjaka Varaždina (osvajača male Kutije šibica) i vršnjaka Međimurja (Varaždinci su na poluvremenu vodili 1:0, Međimurje je na kraju slavilo 2:1). I danas, u sklopu Dana velikog finala, podosta poratnih atrakcija – žensko finale pa ekshibicija 6-godišnjaka Fotex-Varteksa i Međimurja, a između dvije glavne utakmice i ekshibicija Varteks ’90-ih – Međimurje ’90-ih. Varteksovim veteranima trebala se suprotstaviti reprezentacija HNL-a iz tog doba, no zbog različitih obveza većine aktera (početak prvoligaških priprema, igranje na veteranskim turnirima, godišnji odmor…) nije se uspjela okupiti adekvatna ekipa. Pa će se Mrmiću, Solomunu, Balajiću, Kastelu, Toplaku, Lađeviću, Težačkom, Gregoriću i ostalima suprotstaviti jaka međimurska veteranska imena – Bubek, Vincetić, Štefičar, Novak itd.

Atraktivan subotnji program samo je jedan od motiva dolaska u Arenu Varaždin. Drugi su svakako bogate nagrade za gledatelje, njih čak 30! Glavna je već spominjani skuter Peugeot Kisbee tvrtke Automobil Lončar, no atraktivne su i mnoge druge – agencija Svikoncerti.eu poklanja dva aranžmana (ulaznica + prijevoz) za koncert Brucea Springsteena u Padovi 31. svibnja, novomarofski Art Metali poklanjaju noćenje u Tuhelju za dvije osobe uz korištenje bazena i saune, Carlsberg Croatia vodi vas na hokejaški Ice Fever 25. i 27. siječnja. Fotex poklanja dvije trenirke i šest majica, Servis Elfo tri štapna miksera i punjenja klime, pekara Zlatna dolina poklon pakete… Vrijedi se potruditi, cijena ulaznice je – 20 kuna.