14.9 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Podravka u Bjelovaru opravdala ulogu favorita
P

Podravka Vegeta došla je kao favorit u Bjelovar i to je opravdala snagom i boljom uigranošću od Bjelovarki: ŽRK Bjelovar – Podravka Vegeta 20:42 (11:18). Koprivničanke su nastupile bez iznenada oboljele Čović i još uvijek na rehabilitaciji Elez, a utakmicu su odigrale unaprijed zbog obveza u Regionalnoj ligi, u subotu gostuju na turniru kod Krima u Ljubljani.

Jelena Živković bila je numoljiva s 11 postignutih golova, a u Podravki Vegeti slijedila ju je Marijeta Vidak sa 7 golova. Od 10. minute branila je Jukić i skupila 14+1 obranu. Kod Bjelovara najviše golova postigla je Ana Marija Gavrić (5+1), a lepeza strijelaca bila je velika: kod Podravke Vegete zabijale su sve, kod Bjelovara njih osam.

Prije utakmica tajnica RK Podravke s.d.d Ljerka Vresk predala je službenom predstavniku ekipe Goranu Trajkovskom prigodni dar uz rođendan.

UTAKMICA 16. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ŽRK BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 20:43 (11:18)

BJELOVAR – Dvorana srednje škole. Gledatelja: 150. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica). Nadzornik HRS-a: Loren Marić (Kutina).

ŽRK BJELOVAR: Medved (1+0), Markanović (6+0); M. Nikšić 3, Smiljčić 2, Šanteković, Tolić, A. M. Gavrić 6(2), Mikulić 4, Galetić 2, Lupić 1, Fabičević, P. Kuzmić 1, M. Gavrić, M. Oremović, D. Kuzmić, Gašparović 1. TRENER: Nenad Horvat.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (14+1), Kapitanović (0+-), Milenković (-); A. Nikšić 3, S. Šenvald 3(1), Žoivković 11(2), Džono 2, Nemaškalo 4, I. Mrđen 2, Dragišić 3, Vidak 7, A. Oremović 3, Maljak 2, Trifunović 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: ŽRK Bjelovar 2(1), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: ŽRK Bjelovar 4 minute (M. Nikšić, Lupić), Podravka Vegeta 6 minuta (S. Šenvald, Nemaškalo, A. Oremović).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Živković (Podravka Vegeta).