7.1 C

Podravka u Koprivnici srušila europskog prvaka!

091108-viborg-mPodravka Vegeta priredila je najveće iznenađenje 3. kola Lige prvakinja, u Koprivnici je pred 1.500 gledatelja pobijedila Viborg, aktualnog europskog prvaka.

U drugoj utakmici A skupine, norveški Byasen kod kuće je pobijedio njemački Leipzig sa 23:22. Na ljestvici Viborg i Podravka imaju po 4 boda, a Leipzig i Byasen po 2. U sljedećem kolu Podravka gostuje kod Byasena, a Viborg kod Leipziga.

Gošće iz Danske nastupile su bez oporavljenice Kristine Lunde Borgersen i trudne Grit Jurack, dok je domaćima nedostajala Anita Gaće.

Dvorana nije bila do kraja ispunjena, ali je posjeta bila vrlo dobra, bili su tu svi preduvjeti za pravu rukometnu predstavu.

Podravkašice su odlično ušle u utakmicu i već nakon sedam minuta igre imale su vodstvo od 4:1. Dva pogotka postigla je Petković po jedan su dodale Penezić i Zebić.

No, u samo dvije minute Viborg je izjednačio, i to kad je Podravka imala igračicu više.

Zovko je u susret krenuo s obranom 6-0, a u na091108-pasicnik-mpadu su na bekovima bile Penezić, Pasičnik i Petković, na krilima Zebić i Vukojević e na crti Šerić. Branila je Jelčić.

Za Dankinje su na vanjskim pozicijama zaigrale Skov, Popović i Aćimović, na krilima Aaen i Varzaru te na crti Althaus. Na vratima je bila Haraldsen Lunde, jedna od najboljih svjetskih golmanica.

Viborg je po prvi put poveo u 15. minuti, kad je Althaus zabila za 7:6, no ubrzo je Tatari izjednačila. S druge strane Skov je postigla svoj četvrti gol za novo vodstvo Dankinja.

Podravka se ipak vraća, u 18. Tatari zabila za 10:9, a u međuvremenu je igru Podravke ubrzala Kožnjak. U 19. minuti Zebić je postigla pogodak za 11:9, u tim trenucima Viborg je bio s dvije igračice manje. Koristi to i Penezić, zabija za 12:9 u 20. minuti.

Kod rezultata 13:10 Podravka je imala napad, ali penezić gubi čistu loptu i Viborg u samo tri minute dolazi do izjednačenja, 13:13. Previše je pogrešaka bilo u igri domaćih, gubile su se lopte, promašivalo se. Ni Viborg nije briljirao, ali je većinu suparničkih pogrešaka znao naplatiti.

Prvi dio je završio vodstvom gošći od 13:15.

U nastavak su domaće ušle bolje i motiviranije, Jelčić je obranila sedmerac i zicer, Penezić, Tatari i Petković pogađale su za novo vodstvo, 17:16 u 35. minuti. No, gošće su igrale pod opterećenjem zbog toga što su Skov i Althaus imale po dva isključenja.

091108-slavlje-mUslijedilo je razdoblje u kojem se igralo gol za gol, Podravka je vodila, Viborg stizao, a Jelčić je i dalje dobro branila. No, na drugoj strani bila je dobra i Bralo, nekadašnja Podravkina golmanica. U 49. minuti bilo je 22:21 za domaće. A onda je stigao projektil Penezić za povećanje na 23:21.

I dalje je Andrea Penezić nastavila s golovima, u 53. minuti postigla je svoj 11. pogodak za vodstvo Podravke od 26:24. Dvorana je bila na nogama, atmosfera je ključala, i Viborgovim igračicama u tim trenucima sigurno nije bilo lako.

Petković i Tatari u 55. i 56. minuti zabijaju za 28:24, Mikkelsen smanjuje na 28:25 u 57. Nakon toga krila Lovrak i dragišić ne koriste čiste situacije, i na drugoj strani opet Mikkelsen zabija za 28:26. Do kraja su ostale točno tri minute.

Još jedan gol Penezić i dva pogotka Petković bili su dovoljni za veliko slavlje u Koprivnici, pao je prvak Europe!

LIGA PRVAKINJA, 3. KOLO

PODRAVKA VEGETA – VIBORG 31:27 (13:15)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 1.500. Suci: Leandersson i Lindross (obojica iz Finske). Nadzornik EHF-a: Morell (Švicarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Jelčić (18+1); Čović, Vukojević 1, Kožnjak 1, Petković 7, Lovrak 1, Zebić 2, Dragišić, Poljak, Šerić 1, Pasičnik 1(1), Tatari 5, Penezić 12. TRENER: Zdravko Zovko.

VIBORG: Bralo (4), Haraldsen Lunde (14); Skov 7, Möller, Aćimović, Aaen 1, Mikkelsen 6, Nielsen 2, Varzaru, Popović 4, Kovacsicz, Thorius, Ahlm 1, Althaus 6. TRENER: Jakob Vestergaard.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Viborg 2(0).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min. (Šerić 2+2, Kožnjak), Viborg 12 min. (Althaus 2+2, Skov 2+2, Popović, Aćimović).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Podravka Vegeta).

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...