15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Ronioci Šoderice osvojili četiri medalje i srušili šest rekorda na utrci Svjetskog kupa u Italiji
R

Članovi Ronilačkog kluba Šoderica i dalje postižu odlične rezultate. Druga utrka Svjetskog kupa u plivanju perajama održana jee u Italiji, u gradu Lignanu Sabbiadorru, od 15. do 17. ožujka.

Nastupilo je 218 natjecatelja iz 48 klubova, a za Šodericu su nastupili Dora Bassi, Marko Sremec, Luka i Dominik Đurđ te Vladimir Šoštarić.

Na prošloj utrci Svjetskog kupa u Egeru postavljena su visoka očekivanja za ovu rundu, koja su i opravdana – Šoderica je osvojila četiri medalje i postavila šest novih državnih rekorda.

Luka Đurđ je apsolutno dominirao na 50 i 100 BF gdje je zauzeo prvo mjesto u obje utrke u kategoriji juniora, a imao je i značajno bolja vremena i od onih koje su postizali seniori (više od jedne sekunde bolje!).

Također, Luka je na 100 BF postavio novi državni juniorski i seniorski rekord, popravivši svoj vlastiti za 28 stotinki, te on sada iznosi 45.01.

Luka je zauzeo i treće mjesto na 50 AP s rezultatom 16.34 koliko sad iznosi novi juniorski državni rekord (već 13. po redu u Lukinom vlasništvu).

Dominik Đurđ također nastavlja s fenomenalnim rezultatima, isplivavši odličnih 7:10.81 na 800 SF zauzeo je sedmo mjesto, oborio je i dva državna seniorska rekorda: na 200 SF s rezultatom 1:31.86 poboljšao je rekord klupskog kolege Marka Sremca za 2.35 sekundi i zauzeo 15. mjesto, a na 400 SF s rezultatom 3:20.64 poboljšao je svoj vlastiti rekord iz Egera za 22 stotinke i zauzeo deveto mjesto.

Marko Sremec je zazuzeo četvrto mjesto na 50 BF s rezultatom 22.14, 11. mjesto na 100 SF s rezultatom 42.54 te postigao osobni rekord na 50 SF s rezultatom 18.53, što je bilo dovoljno za 10. mjesto.

Dora Bassi je debitirala na 400 SF otplivavši tu dionicu za odličnih 3:49.75 i zauzela 10. mjesto, a s rezultatom 25.19 na 50 BF zauzela je šesto mjesto.

Vladimir Šoštarić je sa 16.77 na 50 AP zauzeo sedmo mjesto, a na 50 SF zauzeo je 14. mjesto (19.20).

I na kraju, štafeta Šoderice u sastavu Luka Đurđ – Marko Sremec – Vladimir Šoštarić – Dominik Đurđ osvojila je srebro na 4×100 SF s vremenom 2:44.24, čime su popravili svoj vlastiti rekord iz Egera za gotovo dvije sekunde (bio je 2:46.08), a Luka je kao prvi štafetist plivao 39.57 čime je popravio svoj vlastiti juniorski rekord za četiri stotinke i približio se seniorskom na samo pet stotinki!

Nakon ovog kratkog natjecateljskog razdoblja, ekipa se dalje posvećuje napornom treningu do svibnja mjeseca kad ih očekuje državno prvenstvo i, bez ikakve sumnje, pregršt novih vrhunskih rezultata, poručuju iz Ronilačkog kluba Šoderica.

Permakultura

Koprivnički Komunalac osvojio prestižnu nagradu „Zeleni leptir 2023“ za najbolji ekološki projekt u zemlji

Koprivnički Komunalac osvojio je prestižnu nagradu Zeleni leptir 2023. za najbolje ekološke projekte u zemlji. Više od 50 projekata kandidiralo...