7.6 C
Subota, 27. travnja 2024.

Slaven na premijeri izgubio od Splita
S

Slaven Belupo razočarao je svoje navijače na proljetnoj premijeri te je izgubio od RNK Splita rezultatom 1:2.

Farmaceuti su prikazali premalo za momčad koja želi u Europu, a gosti su zasluženo slavili.

Prvi se radovao Slaven Belupo. Vojnović je u 13. minuti povukao majstorski potez. Dubinskom loptom izbacio je cijelu obranu Splita, a Benko je na desnoj strani gostujućeg šesnaesterca prihvatio, poveo korak-dva, Vuković je malo izašao, ali je Benko niskim udarcem pogodio mrežu.

Gol je pao u ranoj fazi utakmice i nagovijestio više uzbuđenja, nego što ih je bilo u prvih desetak minuta. Brzo je slijedio odgovor. Bolje reći pokušaj Splita. U 15. minuti snažan udarac Pehara Rodić je u padu odbio prsima.

Nakon kornera Pehara s desne strane obrana Slavena reagirala je na nabačenu loptu katastrofalno, a najviši je u skoku pokraj Milardovića i Kokalovića bio Golubović, koji je u 28. minuti izjednačio na 1:1. Bilo je to bolje razdoblje Splita, koji se trudio doći do gola i došao je.

U 2. poluvremenu Križanac je nepotrebno odgovarao na provokacije gledališta i gestikulirao i nije se baš pokazao u lijepom svjetlu u gradu koji je bio ponosan na njegov nogometni put.

U 60. minuti Split je došao do jeftinog gola. Pehar je poslao paralelu s golom, Bagarić ju je propustio misleći valjda da ide u gol-aut, na desnoj strani, uz korner crtu prihvatio ju je Bučan i poslao ispod istrčalog Rodića u gol za vodstvo Splita od 1:2.

U 79. minuti Poljak je s ruba peterca pucao pokraj gola. U 86. minuti Papa je napravio grešku utakmice, Pehar se spustio prema Rodiću, dodao Goluboviću, ali je Rodić čudesno zaustavio loptu.

Na kraju su se igrači Splita radovali zajedno s malobrojnim, ali vjernim i pristojnim navijačima.