Četvrtak, 2. svibnja 2024.
osmina finala

Slaven rutinski prošao u četvrtfinale kupa, Gamarra i Hyunwoo zabili prvijence

Stipić nije previše kalkulirao i na teren je poslao Filipovića na golu, van Bruggena, Parackog, Gamarru, Bogojevića, Glavčića, Mlinara, Iličića, Lulića i novopridošlog Apaua.

Sam jug Hrvatske bio je odredište današnjeg Slavenovog kup susreta. Domaćin je bio dubrovački GOŠK, trećeligaš koji pamti i bolje dane. Trenutno su tri mjesta udaljeni od dna ljestvice Treće HNL Jug, dok je Slaven prvoligaš koji je i sigurnoj sredini Prve HNL.

Stipić nije previše kalkulirao i na teren je poslao Filipovića na golu, van Bruggena, Parackog, Gamarru, Bogojevića, Glavčića, Mlinara, Iličića, Lulića, Knolla i novopridošlog Apaua.

Već u drugoj minuti Slaven je poveo kad su Knoll i Iličić kombinirali, a potonji je zabio za rano vodstvo. Na novi pogodak čekalo se sve do 43. minute kad je GOŠK izjednačio i s 1-1 se otišlo na odmor.

Prvi pogodak u drugom dijelu, ukupno treći na utakmici, zabio je Slaven Belupo u 62. minuti kada je poveo 1-2. Strijelac je bio Knoll. Na 1-3 povisio je Gamarra svojim prvijencom u 80. minuti. Konačan rezultat postavio je još jedan novi igrač u svlačionici Slavena, Kim Hyunwoo. Korner je izveo Liklin, a Hyunwoo se najbolje snašao i glavom zabio za povećanje vodstva.

Završilo je s 1-4 za momčad iz Koprivnice. Slaven Belupo za pet dana gostuje u Zagrebu kod Dinama.