3.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
HT PRVA LIGA

FOTO Slaven se porazom od Istre našao u zbilja teškoj situaciji, zadnje kolo odlučit će tko ispada

Odigrana je utakmica pretposljednjeg kola domaćeg prvenstva.

Na samome smo kraju sezone HT Prve lige. Momčad Slaven Belupa danas je, u sklopu pretposljednjeg 34. kola, gostovala u Puli kod Istre 1961. Prije no što je glavni sudac utakmice Mario Zebec označio kraj, stanje na ljestvici bilo je sljedeće.

Puljani su se nalazili na posljednjem mjestu s 26 bodova, dva manje od devetog Varaždina i četiri iza osme Lokomotive. Slavenaši su, pak, bili sedmi s 31 bodom, dakle pet više od današnjih protivnika. Pobjedom su, kaže matematika, mogli potvrditi, odnosno osigurati ostanak. No, to se nije dogodilo.

Prvo poluvrijeme bilo je siromašno prilikama. Zapravo, nije bilo nijedne koju bismo svrstali u kategoriju ozbiljnijih. Drugo poluvrijeme, međutim, otvoreno je pogotkom.

I to Istre koja je povela 1-0 preko Vuka. S obzirom na to da se rezultat do kraja nije mijenjao, Slaven Belupo si je itekako zakomplicirao život ususret posljednjem kolu. A u njemu će Stipićeva momčad igrati protiv Varaždina koji svoju utakmicu ovotjednog kola s Rijekom tek treba odigrati.

Ukratko, premda 34. kolo tek treba biti kompletirano, Varaždinci imaju 28 bodova, Istra 29, Lokomotiva 30, a Slaven 31.