7.6 C
uvjerljivo prvi

Streljački športski klub Podravka najbolji klub Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije u 2017. godini

Na streljani u Koprivnici održano je posljednje šesto kolo Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije u gađanju serijskom zračnom puškom za kadetsku, juniorsku i seniorsku kategoriju u 2017. godini.

U konkurenciji pedesetak natjecatelja iz klubova Koprivničko-križevačke županije strijelci Streljačkog športskog kluba Podravka postigli su dobre rezultate.

U pojedinačnom plasmanu kadetske kategorije najbolji rezultat među kadetima Podravke ostvario je Ilan Blažek otpucavši 178 krugova te je u konačnom poretku lige zauzeo treće mjesto sa 895 otpucanih krugova. Luka Jambreuš sa 176 otpucanih krugova u konačnom poretku lige zauzeo je sedmo mjesto sa 861 otpucanim krugom. Dinko Blažek u šestom kolu lige otpucao je 154 kruga, te se sa ukupno 671 krugom plasirao na osmo mjesto u konačnom poretku lige, dok je Teo Kežman sa ukupno otpucanih 567 krugova zauzeo jedanaesto mjesto.

U ekipnoj konkurenciji kadeta ekipa Podravke plasirala se na drugo mjesto.

U pojedinačnim nastupima kod juniora Ivan-Leon Mesić otpucao je 175 krugova te se sa ukpno postignutih 908 krugova plasirao na drugo mjesto u konačnom poretku lige.

Najbolji seniorski rezultat šestog kola postigao je Hrvoje Verbić otpucavši 194 kruga i sa ukupno 953 kruga osvojio prvo mjesto u ovogodišnjoj sezoni Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije. Nikola Mehkek otpucao je 187 krugova i sa ukupno otpucanih  946 krugova zauzeo je drugo mjesto. Ivana Babić ukupno je u ovoj sezoni lige otpucala 937 krugova ostvarivši plasman na četvrto mjesto, a Filip Verbić  sa ukupno postignutih 931 krugom plasman na peto mjesto. Matija Verbić sa ukupno 928 otpucanih krugova plasirao se na šesto mjesto.

U ekipnoj seniorskoj konkurenciji prvo mjesto u ovogodišnjoj sezoni Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije zauzela je Podravka-1 sa 3411 krugova ispred drugoplasiranje ekipe Podravka-2 koja je otpucala 3335 krugova. Seniorska ekipa Podravka-3 sa 3272 otpucana kruga plasirala se na četvrto mjesto, a ekipa Podravka-4 sa 3180 otpucanih krugova zauzela je peto mjesto.

Prelazni pehar za najbolji klub Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije i ove godine pripao je Streljačkom športskom klubu Podravka sa osvojenih 213 bodova ispred drugoplasiranog Streljačkog kluba Križevci-1252 sa 80 osvojenih bodova, i trećeplasiranog kluba Radnik sa 20 osvojenih bodova.

Nova sezona Kosinus lige Koprivničko-križevačke županije započet će prvim kolom u Koprivnici u siječnju 2018. godine.