12.6 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Dinamo s dva gola Beqiraja slomio otpor Farmaceuta
D

U Zagrebu se igra posljednja utakmica 18. kola MAXtv Prve lige između vodećeg Dinama i trećeplasiranog Slavena Belupa.

Već u ranoj fazi utakmice Modri su poveli, a Beqiraj je i drugi pogodak postigao potkraj prvog poluvremena.

Dinamo je kaznio dva propusta Slavenove obrane i rutinski došao do novih bodova.

Split se pobjedom nad Karlovcem približio Slavenu Belupu na samo jedan bod zaostatka, borba za treće mjesto se nastavlja.

događaji IZ MINUTE U MINUTU

6′ GOOOL Bubnjić je skrivio slobodan udarac na lijevom rubu kaznenog prostora gostiju, a nakon ubačaja Sammira lopta je prošla Kokalovića i Pilipovića te se u gužvi najbolje snašao Beqiraj i iz blizine od vratnice pogodio mrežu

7′ Vugrinec iz slobodnog udarca šalje loptu malo pokraj desne vratnice ukopanoga Kelave

9′ Glavica je izbio sam ispred Kelave, bila je to izgledna prilika, ali je udarac bio slab i lopta je otišla iznad grede

13′ Beqiraj tuče s desetak metara, Pelin nogama brani

28′ Brezovčec prekršaj na Beqiraju sudac Ljubičić kaznio je žutim kartonom

32′ Vugrinec je pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, Kelava je uhvatio loptu

33′ Brezovec je ubacio iz slobodnog udarca, a Mujanovićev pokušaj glavom brani Kelava

39′ GOOOL Vrsaljko je prošao poput brzog vlaka po desnoj strani i ubacio u sredinu, a Beqiraj je iz prve po zemlji pogodio Pelinov prvi kut za 2:0. Slavenove obrane kao da ni nije bilo, a kapetan Kokalović ostavio je previše prostora Dinamovom napadaču koji takve propuste ne oprašta

50′ Nakon ubačaja Vrsaljka u sjajnoj prigodi bio je Alispahić, čiji udarac iz blizine odlično brani Pelin

63′ Slaven je preuzeo inicijativu i približio se vratima Kelave.  Vugrinec je opet zaprijetio iz slobodnog udarca s oko 25 metara, lopta je otišla koji centimetar iznad grede

64′ Ibanez tuče iz slobodnog udarca s desne strane, no Pelin vrlo dobro reagira i odbija loptu u prvi korner na utakmici

78′ Čanađija je izvrsno proigrao Vugrinca čiji udarac s ruba kaznenog prostora brani Kelava, a nakon odbijene lopte akciju je loše nastavio Šaban

MAXTV PRVA LIGA, 18. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 2:0 (2:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 800. Sudac: Ljubičić (Osijek).

DINAMO (4-1-4-1): Kelava – Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez – Leko – Rukavina (od 79. Pokrivač), Badelj, Sammir (od 55. Pivarić), Alispahić – Beqiraj (od 72′ Krstanović). TRENER: Ante Čačić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić, Kokalović, Bubnjić, Pilipović – Brezovec, Poljak (od 70. Čanađija) – Mujanović (od 74. Šaban), Gregurina, Glavica – Vugrinec (od 86. Jakšinić). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Beqiraj (6), 2:0 Beqiraj (39).

ŽUTI KARTON: Brezovec (28).

IGRAČ UTAKMICE: Fatos Beqiraj (Dinamo).

OSTALI REZULTATI 18. KOLA: Rijeka – Hajduk 0:3, Split – Karlovac 3:1, Inter – Cibalia 1:1, Šibenik – Lokomotiva 0:1, Istra 1961 – Lučko 2:0, Zagreb – Osijek 2:2, Zadar – Varaždin 2:0.