3.5 C

[VIDEO] Varteks razbio Farmaceute u Koprivnici
[

091125-varteks-mVaraždinski Varteks priredio je u Koprivnici veliko iznenađenje, u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa slavio je sa visokih 4:1.

Farmaceuti su u susret ušli kao favoriti, ali već na samom početku stvari za domaće nisu krenule prema očekivanjima.

Varteks je na startu bio aktivniji te je stigao do vodećeg pogotka. U 10. minuti Golubar je ubacio s desne strane, a lopta se od domaćeg braniča Csabe Csizmadije odbila u Pelinovu mrežu za 0:1.

Još se domaći igrači i navijači nisu oporavili od šoka zbog vodećeg pogotka gostiju, kad je Varteks povećao vodstvo. Golubar je krenuo sam prema Pelinu, Nynkeu je presjekao loptu i vratio prema svom vrataru, no utrčao je Karlo Šimek i lako pogodio donji desni kut za 0:2.

Nakon toga Farmaceuti su dva puta zaprijetili. Prvo je Poredski tukao glavom preko grede, nakon toga je snažan udarac Csizmadije obrana Varteksa odbila u korner.

Nakon pola sata igre, stigao je i treći pogodak. U 30. minuti Mumlek je ubacio s desne strane i to slabijom, desnom nogom, a Luka Jagačić je iz neposredne blizine lako spremio loptu u mrežu za visokih 0:3!

U nastavak je Dalić ušao s dvojicom novih igrača. Umjesto Csizmadije i Nynkeua u igru su ušli Vručina i Šafarić, s tim da je Delić preselio na desnu stranu veznog reda, na desni bok obrane povučen je Papa, dok je Šafarić zauzeo poziciju zadnjeg veznog. I Besek je mijenjao, umjesto zapaženog Jagačića ušao je Brezovec.

Domaći su bacili sve karte u napad, ušao je i mladi Tepurić, ali je u obrani ostalo puno rupa i samo minutu kasnije Varteks je postigao i četvrti pogodak! Josip Brezovec odlično je pogodio iz slobodnog udarca s desne strane, s više od 20 metara smjestio je loptu u donji lijevi kut.

Uspio je Slaven Belupo smanjiti rezultat na 1:4 u 64. minuti. Punčec je srušio Tepurića u kaznenom prostoru Varteksa, a Bojan Vručina realizirao je jedanaesterac snažnim udarcem po sredini gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Varteks slavi veliku pobjedu, a Dalić i njegovi igrači imat će o čemu razmišljati u sljedećim danima, jer su doživjeli veliko poniženje na vlastitom travnjaku.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, ČETVRTFINALE, PRVA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – VARTEKS 1:4 (0:3)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.500. Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Pelin – Csizmadia (od 46. Vručina), Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu (od 46. Šafarić) – Papa, Posavec, Delić – Vojnović, Poredski (od 53. Tepurić). TRENER: Zlatko Dalić.

VARTEKS (4-4-1-1): Dreven – Tkalčić, Škvorc, Punčec, Balajić (od 83. Conjar) – Golubar, Jagačić (od 46. Brezovec), Prahić, Šimek – Mumlek – Mujanović (od 61. Smrekar). TRENER: Dražen Besek.

STRIJELCI: 0:1 Csizmadia (10-ag), 0:2 Šimek (18), 0:3 Jagačić (30), 0:4 Brezovec (54), 1:4 Vručina (64-11 m).

ŽUTI KARTONI: Jagačić (24), Nynkeu (45), Posavec (57), Rogulj (60), Prahić (70), Balajić (75), Maras (82).

IGRAČ UTAKMICE: Josip Golubar (Varteks).