3.5 C

Četiri medalje za ŠPK Koprivnica
Č

U Varaždinu je u organizaciji Hrvatskog športskog saveza i domaćina ŠPK Takt održan bodovni turnir sa međunarodnim sadržajem, natjecanje u standardnim i latinsko-američkim plesovima. Nastupilo je 130 plesnih parova iz  Hrvatske i Mađarske, a sudilo je osam sudaca iz Hrvatske.

Na natjecanju su sudjelovali i parovi ŠPK Koprivnica Luka Udovičić – Gabrijela Pavešić, Fran Jakopanec – Lara Vuković, Josip Betlehem – Karla Šmitlehner i Karlo Novak – Emi Kukec. Svi parovi  postigli su zapažene rezultate.

Fran i Lara // Foto: ŠPK KoprivnicaU kategoriji mlađi osnovci D1 Fran i Lara u latinsko-američkim plesovima osvojili su prvo mjesto i zlatnu medalju dok su u standardnim plesovima bili šesti. S novim osvojenim bodovima u latinsko-američkim plesovima Fran i Lara ušli su u višu kvalitativnu kategoriju D2.

Plesni par Luka i Gabi u kategoriji mlađi osnovci D2 osvojili su u standardnim plesovima peto mjesto  dok su u latinsko-američkim plesovima osvojili četvrto mjesto.

Plesni par Josip i Karla u kategoriji osnovci D2 u obje plesne discipline osvojili su druga mjesta i srebrne medalje.

Plesni par Karlo Novak – Emi Kukec u latinsko-američkim plesovima osvojio je treće mjesto i brončanu medalju, dok su u standardnim plesovima bili četvrti.

Slijedeće bodovno natjecanje održat će se u Koprivnici 23. studenoga za Trofej grada Koprivnice u Sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica, a domaćin je ŠPK Koprivnica. Prije toga održava se državno prvenstvo u kombinaciji 10 športskih plesova 19. listopada u Samoboru.