11.3 C

Farmaceuti bolji od Rudara iz Velenja

Nakon poraza od Šibenika i primjedbi trenera Zlatka Dalića na igru pojedinaca u prvom poluvremenu te utakmice, Farmaceuti su u četvrtak u drugoj utakmici u Medulinu zaigrali ozbiljnije i svladali Rudar iz Velenja rezultatom 3:1.

Prvi pogodak postigao je Vojnović nakon ubačaja Jurića, a s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Kamerunac Nynkeu bio je strijelac za 2:0 u nastavku susreta, nakon što je glavom u mrežu smjestio loptu koju je iz kuta ubacio Čaval.

Svoju drugu asistenciju Čaval je upisao u 76. minuti, ovaj put je nakon kornera pogodio Maras. Četvrtoplasirani slovenski prvoligaš počasni pogodak postigao je iz jedanaesterca u završnici susreta.

Slaven Belupo se u subotu vraća iz Medulina u Koprivnicu, a sljedećeg petka odlazi na drugi dio priprema u Antalyju.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – RUDAR VELENJE 3:1 (1:0)

MEDULIN – Igralište hotela Belvedere. Gledatelja 50. Sudac: Pačić. Pomoćnici: Žudetić i Bezelj (svi iz Pule).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Marčić, Poldrugač, Rogulj, Maras – Šafarić – Jurić, Posavec, Delić – Vojnović (od 29. Poredski), Vručina; II. poluvrijeme: Rodić – Purić, Kokalović, Poldrugač, Maras – Nynkeu – Papa, Šafarić, Čaval – Poredski, Tepurić. TRENER: Zlatko Dalić.

RUDAR VELENJE: Savić, Jeseničnik, Sulejmanovič, Stojnič, Dedić, Tolimir, Omladič, Mujaković, Selimi, Tomčak, Metelka (još su igrali: Sa. Jahič, Trivković, Cabat, Babič, Klinar, Torbič, Pomihanič, Kramar, Mahmutovič, Se. Jahič). TRENER: Marjan Pušnik.

STRIJELCI: 1:0 Vojnović (26), 2:0 Nynkeu (54), 3:0 Maras (76), 3:1 Torbič (84-11 m).