3.5 C

Farmaceuti se opet ispromašivali i izgubili od Istre u Puli

Slaven Belupo upisao je i osmi poraz u 13. prvenstvenom kolu. Na gostovanju u Puli Farmaceuti su protiv Istre gubili od 1. minute, imali su nekoliko velikih prilika za izjednačenje, ali su na kraju teren napustili pognute glave. Sve njihove pokušaje zaustavio je junak utakmice, vratar Saša Dreven.

Već u 1. minuti velika dekoncentracija u obrani Slavena Belupa, nitko nije počistio loptu koju je s lijeve strane ubacio Woon, a Ivor Horvat je s 12 metara spremio loptu pod gredu gostujućih vratiju. Istra 1961 imala je otvaranje iz snova, na semaforu je već u 51. sekundi bilo 1:0.

Odmah u 2. minuti mogao je uzvratiti Ozobić, našao se u velikoj prilici jedan na jedan s domaćim vratarom Drevenom koji je ipak obranio njegov udarac.

U par navrata našli su se Farmaceuti nakon toga pred domaćim vratima, ali u završnici nisu bili dovoljno konkretni.
U 23. minuti gosti su imali sreće, izgledalo je da je pomoćni sudac označio nepostojeće zaleđe Radonjića koji je krenuo sam prema Kardumu.

Istra je igrala bolje u prvom dijelu, stvorila je još nekoliko prilika koje njeni igrači nisu iskoristili. Dva udarca iz daljine koje su uputili Blagojević i Obšivač otišla su pokraj okvira Kardumovih vratiju, a priliku je propustio i Tomić.

Kad je Slaven napadao, Istra se disciplinirano povlačila ispred svojih vratiju i taj je bedem bilo teško probiti.

U 35. minuti Radonjić je pao u šesnaestercu gostiju, ali sudac Gabrilo nije se oglasio. Još jednom bio je u centru pažnje Radonjić u 36. minuti, izbio je sam pred Karduma koji je njegov udarac uspio skrenuti u korner.

U nastavak je Scoria ušao s Delićem umjesto Mirića, dok je kod domaćih Tomića zamijenio Ivančić. Upravo je agilni Delić u 49. minuti ubacio s lijeve strane, Glavina je bio sam pred golom, ali je njegov udarac glavom uspio obraniti Istrin vratar Dreven.

Još jedan veliki promašaj Farmaceuta koji su nastavili s jakim pritiskom početkom drugog poluvremena. Vugrinec je u 54. minuti tukao iskosa s desne strane, no Dreven je i to obranio. Glavine je u 56. minuti prošao po desnoj strani, ali nije uputio kvalitetnu povratnu loptu i prilika je propala.

U 63. minuti Paracki je petom uposlio Purića koji je bio u idealnoj situaciji, ali je uputio slabašan udarac s kojim Dreven nije imao nikakvih problema.

Iz slobodnog udarca u 64. minuti zaprijetio je Blagojević, no lopta se odbila od zida i bila je lak plijen za Karduma. Slaven je i dalje pritiskao, ali bez izgledne prilike.

Zicer nad zicerima imao je u 86. minuti Vugrinec, poslužio ga je Cesarec, ali Dreven je obranio i taj pokušaj iskusnog Slavenovog napadača.

Slavenova se agonija nastavlja, gol nikako da stigne, a u subotu u Koprivnicu dolazi jaka Rijeka…