3.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
HT PRVA LIGA

FOTO Bogojevićeva simultanka na desnoj strani i Krstanovićev 99. pogodak donijeli Slavenu uvjerljivu pobjedu

Utakmica je u 18.55 sati započela na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Navijači su ponovno prisustvovali ogledu, ali u ograničenom broju.

Dosad smo jako dobro igrali, bili smo konkurentni u svim utakmicama, ali nismo se za našu igru, trud i zalaganje dovoljno nagradili bodovima, rekao je trener Slaven Belupa Tomislav Stipić u najavi susreta 32. kola HT Prve lige protiv Istre 1961 na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Navijači su ponovno prisustvovali ogledu, ali u ograničenom broju.

I zaista, Farmaceuti su mogli, pa i trebali, uzeti koji bod više, unatoč tome što su savladali favoriziranu Rijeku. Bilo kako bilo, osam bodova prednosti ispred današnjih protivnika – koji će kao deveti vjerojatno ići u dodatne kvalifikacije za ostanak – veliko je zaleđe, iako Stipić napominje kako ostanak nije siguran dok matematika ne odradi svoje.

U odnosu na utakmicu protiv Hajduka, Slavenu se vratilo mnoštvo prvotimaca, pa je tako Stipić početnih 11 vratio na uobičajene postavke. Od prve minute krenuli su Zirdum, Božić Paracki kao obrambena trojka ispred koje je svoje mjesto pronašao Bačelić-Grgić. Goda je bio skroz lijevo, Bogojević desno, a u sredini Glavčić Lulić. U napadu tko drugi nego Krstanović kojemu je podršku činio Jeffren.

Duka je čuvao vrata Puljana, Sergi Gonzalez, Bosančić, Tomašević Grujević glasila je zadnja linija, Močinić, Fintić Blagojević imena su veznoga reda, dok su Guzina, Gržan Delić bili ofenzivni trojac.

Tomislav Stipić // Foto: Ivan Brkić
Bogojevićeve asistencije i Krstanovićev 99. pogodak!

Prva situacija koja je izazvala reakciju publike viđena je u 10. minuti, no Krstanović nije pucao, već se lopta odbila od obrane Istre te prošla pokraj vratnice. Dvije minute kasnije, Slaven je poveo. Lulićev ubačaj iz kornera na drugoj stativi pronašao je Godu, on loptu vratio u sredinu gdje je Bačelić-Grgić dobio skok, nakon čega je, pak, stigla do Zirduma koji sretno i spretno zabija za 1-0. Pravi fliper.

Dominirali su Farmaceuti u prvoj polovici prvoga dijela protiv Istre koju je trener Prelec postavio u srednji blok s povremenim izlaskom u kontru i polukontru. Doduše, premalo igrača izlazilo je na polovicu domaćina koji, kao i inače, ima trojicu u obrani te ostvaruje brojčanu prednost. Ali, nemoguće je držati kompaktnost kada Bogojević “zavrti” svojega čuvara na desnoj strani onako kako je to učinio u 25. minuti, a zatim još pronađe Krstanovića koji, kako nego glavom, zabija svoj 99. gol u HNL-u te onaj za današnjih 2-0. Na korak do golemog ostvarenja.

Svega dvije minute kasnije, jedna od dvaju glavnih aktera ponovno bio je Bogojević čiji je prizemni ubačaj u sredini pronašao Jeffrena. Bivši Barcelonin veznjak lijepo se snašao, zahvatio loptu i poslao je u suprotni, daleki lijevi kut Dukinih vratiju. 3-0.

U takvome odnosu snaga opustila se noga Slavenaša, pa je 502 gledatelja od maksimalno mogućih 760 moglo vidjeti i nekoliko lijepih proigravanja i trenutaka sve do kraja prvoga dijela u kojemu Istra nije stvorila nijednu ozbiljnu priliku.

Miran nastavak za sigurnu pobjedu.

Stipić je početkom drugoga dijela loptu odlučio prepustiti Istri čiji se posjed nije manifestirao kroz pogotke, gotovo ni prilike. S druge strane, samo se čekalo da Krstanović zabije 100. pogodak, iako je prvi ozbiljan udarac uputio Bačelić-Grgić u 60. minuti kada je Jeffren prošao po desnoj strani.

Sedam minuta kasnije, Ježina, koji je dotad igrao gotovo samo nogom, imao je priliku pokazati vratarske sposobnosti. Iskosa, s dvadesetak metara, testirao ga je Bušnja. Pokušao je kasnije i Blagojević, neprecizno.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, osim onih Lime na samome kraju. Ritam utakmice i prilike iz prvoga dijela nisu se prelili na drugi, što je bilo očekivano. Nažalost, Krstanović je u 82. minuti napustio igru, ostavši četiri kola prije kraja na jednom pogotku do jubilarnog 100. Inače, troznamenkastu brojku u HNL-u dosegnuli su samo Davor Vugrinec (146), Igor Cvitanović (126), Joško Popović (111) i Miljenko Mumlek (106).

Glede sadašnjosti, Slaven Belupo ima 34 boda, devet manje od Gorice, koja svoju utakmicu 32. kola igra u kasnijem terminu, te sedam više u odnosu na Varaždin, danas poražen od Lokomotive. Istra je pretposljednja s 23 boda, a zaprešićki Inter zadnji sa 17.