9.3 C
Subota, 18. svibnja 2024.
amaterski nogomet

FOTO Križevci i Pitomača na korak do naslova, Arap donio Koprivnici super važna tri boda, slavili i Virovci, Snozyk zabio u zadnjoj minuti za devetu pobjedu Picoka u nizu

Drava iz Novigrada Podravskog nastavila je s katastrofalnim rezultatima

Subota je, a to znači da su iza nas prve utakmice amaterskih nogometnih liga. Nije ih danas bilo puno, ali je nekoliko njih bilo od velikog značaja, pogotovo u Trećoj i Četvrtoj NL. No počet ćemo s Prvom ŽNL, gdje se igralo u đurđevačkoj Podravini, točnije u Kalinovcu i Đurđevcu. Na oba terena vidjeli smo pobjede domaćina. Kalinovčani su Novigracima zadali šesti uzastopni poraz i uvalili ih u dodatne probleme, bilo je 4:1, dok su Picoki upisali devetu pobjedu zaredom, ali su se morali dobro namučiti, jer su jedini gol Miklinovcu zabili u zadnjim minutama. Tko drugi nego Snozyk. Sada su došli Bratstvu na sedam bodova, ali Kunovčani tek sutra igraju protiv Drnja.

U Četvrtoj NL derbi se igrao u Pitomači, gdje je na megdan istoimenom domaćinu došao Tehničar. Ove dvije momčadi lani su vodile borbu za naslov, koji je otišao prema Cvetkovcu, a sada je Pitomača na dobrom putu da pehar uzme u svoje ruke. Danas je na poluvremenu bilo 0:0, no na kraju su domaćini slavili s uvjerljivih 3:0. Do sva tri boda došao je i Ferdinandovac u Slatini, gdje je pobijedio 3:2. Svi ostali naši predstavnici igraju sutra, a posebno u oči upada okršaj Borca i molvarske Mladosti.

Odigrano je i 20. kolo u Trećoj NL Sjever, gdje se apsolutni derbi igrao u Križevcima, jer je vodećem domaćinu na noge došao drugoplasirani Polet. Kad je bilo najpotrebnije Križevčani su odigrali najbolje i slavili s 3:2, iako su imali i 3:0. Tako su se odvojili na šest bodova prednosti i smiješi im se naslov prvaka. Vrlo važni dvoboji bili su pred Koprivnicom i virovskim Podravcom, koji su lovili domaće bodove spasa. Koprivnica je ugostila Dinamo iz Domašinca i pogotkom Arapa slavila 1:0. Četvrti je to pozitivan rezultat u nizu i Koprivnica više nije zadnja. Slavili su i Virovci 3:2 tako da su svi naši predstavnici upisali po tri boda, što je vrlo važno. Sada zadnje dvije pozicije drže Virovitica i Podravina iz Ludbrega.