6.3 C

Koprivničanke preokretom do nove pobjede nad Lokomotivom

090125-zebic-mU susretu 10. kola Regionalne lige rukometašica, Podravka Vegeta pobijedila je Lokomotivu sa 40:32. Koprivničanke su do pobjede stigle nakon preokreta početkom nastavka, jer su gošće na odmoru imale vodstvo od 2 gola razlike.

Ipak, u nastavku je kvaliteta Podravke Vegete došla do izražaja, na kraju pobjeda od 40:32 zvuči dosta uvjerljivo. Koprivničanke u srijedu u Regionalnoj ligi gostuju kod Krima u Ljubljani, dok će u subotu ugostiti podgoričku Budućnost.

Podravka je nakon 10 minuta igre imala +4, činilo se tada da će nakon subotnje prvenstvene pobjede Zovkove igračice lakše stići do novog uspjeha protiv Lokomotive. No, gošće su u 20. minuti stigle do izjednačenja, a zatim su prešle i u vodstvo. U 30. minuti bilo je 16:19, no u posljednjoj sekundi prvog dijela Kožnjak je krasnim pogotkom u ‘rašlje’ smanjila na -2.

Početkom nastavka Podravka je prikazala drugo lice, par minuta dobre obrane i koncentracije u napadu bilo je dovoljno za preokret. U 36. minuti Penezić zabija za 24:20, Lokomotiva se zatim vraća na 24:23 i 25:24, ali to je bilo sve, kod gošći je nedostajalo snage i kvalitete za preuzimanje vodstva.

U posljednjih deset minuta Podravka je povećala prednost i došla do +8. Velik doprinos pobjedi dala je Marta Žderić sa 18 obrana, na drugoj strani Zeljko je skupila 12, ali samo 2 u nastavku. Najefikasnija je bila Milanović-Litre sa 11 golova, kod Podravke Penezić sa 9, od toga 5 iz sedmeraca.