3.5 C

Podravka Vegeta preokrenula u nastavku i pobijedila u Ikastu!

090221-zovko-mRukometašice Podravke Vegete dobile su ključnu utakmicu drugog kruga skupine I Lige prvakinja, na teškom gostovanju kod danskog Ikasta. Iako su domaće na poluvremenu vodile sa dva razlike, u nastavku je Podravka zaigrala odlično i osvojila velika dva boda!

Gošće iz Koprivnice bile su ravnopravne samo u prve četiri minute, nakon toga Ikast vrlo brzo i vrlo lako dolazi do velike prednosti. Podravkašice nisu imale rješenja za domaću 6-0 obranu, Franić je preuzela odgovornost i zaredala s nekoliko promašaja, dok je Ikast bez milosti kažnjavao propuste u suparničkoj obrani.

U 11. minuti bilo je 9:4 za Ikast i Zovko je morao pozvati minutu odmora. Nakon toga Todorovska postiže dva pogotka, Jelčić brani dvije lopte i Podravka smanjuje na 9:6 u 13. minuti. Podravkinu je igru u prvom dijelu obilježio prevelik broj tehničkih pogrešaka. Kriva dodavanja i nerezonski udarci omogućili su Ikastu kontrolu utakmice.

090221-navijaci-mKoprivničanke je u igri s nekoliko dobrih obrana ostavila golmanica Jelčić, a dva pogotka u završnici je postigla Penezić. U 26. minuti za 13:12 i u 29. za 14:13. U završnici prvog dijela Podravka je mogla i do izjednačenja, međutim opet se pogriješilo u napadu, zbog izmjena vanjskih igračica suđena je pasivna igra, a na drugoj strani Ikast je to kaznio i na odmor otišao sa dva razlike.

U početku nastavka Podravka je zaigrala odlično i stigla do sjajnog preokreta. U 6 minuta Koprivničanke su napravile seriju od 5:0 i povele sa 18:15, Ikast je ostao bez pogotka u tom dijelu igre, a prvog je u nastavku postigla Hammerseng u 39. minuti, za smanjenje na 16:18. I dalje je sjajno branila Jelčić, proradila je i Đokić, u 41. minuti je zabila svoj 4. gol za 16:21. No, Ikast se s nekoliko brzih golova u 43. minuti vratio na jedan razlike, bilo je tad 21:20 za Podravku, a domaće su odigrale flaster na Penezić.

Opet je Podravka ubacila u višu brzinu i s par lijepih golova povećala prednost. Zovko je odmorio Penezić, a aktivnu je ulogu imala Kožnjak. U 53. minuti Franić je iz sedmerca pogodila za vodstvo od 27:24, a navijači iz Koprivnice i dalje su glasno bodrili svoje igračice.

Prednost su hrvatske prvakinje zadržale do kraja, i osvojile važne bodove koji su ih ostavili u igri za drugi krug Lige prvakinja!