Četvrtak, 2. svibnja 2024.
prva hnl

Rijeka bolja od Slavena, Čolak strijelac jedinog pogotka na utakmici
R

Zbog ozljeda Stipić nije mogao računati stopera Božića, a zbog kartona na stopera Zirduma. Mjesto u početnih jedanaest tako je pronašao povratnik Mikulić.

Tomislav Stipić tjedan je dana pripremao svoju momčad za gostovanje na Jadranu. Na Rujevici ih je čekao Siniša Rožman i njegova Rijeka koja je u tjednu pobijedila zagrebački Dinamo 1-0 i tako ga izbacila iz kupa. To je na neki način išlo u prilog Farmaceutima jer su bili svježiji od Riječana, ali trebalo je to dokazati i na terenu u 21. kolu Prve HNL.

Zbog kartona Stipić nije mogao računati na stopera Zirduma. Mjesto u početnih jedanaest tako je pronašao povratnik Mikulić. Uz njega su zaigrali Paracki i Međimorec.

Dobro je Slaven odolijevao napadima Rijeke sve do 33. minute kada je Štefulj s lijevog boka ubacio poluvisoku loptu koja je došla do Čolaka koji je pobjegao Mikuliću i ugurao loptu u gol za vodstvo domaćina. S 0-1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Božo Mikulić zaradio je isključenje u 72. minuti što nije išlo u prilog Farmaceutima i željenom izjednačenju. Rezultat se do kraja nije mijenjao te je Slaven Belupo poraženih s minimalnih 0-1.

U subotu će na svom Apašu Farmaceuti ugostiti splitski Hajduk.