5.7 C

Sjajni Slaven Belupo pobijedio i u Osijeku!

Odličnu utakmicu odigrali su Osijek i Slaven Belupo na zatvaranju sedmog kola MAXtv Prve lige. Nakon pogotka Delića u prvom dijelu, u nastavku utakmice iz kaznenog udarca rezultat je poravnao Kvržić, no slavlje gostima osigurao je neuništivi Davor Vugrinec. Istaknuo se i vrata Farmaceuta Silvio Rodić, koji se u nekoliko navrata istaknuo odličnim intervencijama i tako vjerojatno spasio pobjedu svojoj ekipi…

Okupio se pristojan broj gledatelja u Gradskom vrtu kako bi pozdravio svoje ljubimce, nogometaše Osijeka, koji u otvaranju sezone nisu još uvijek pretrpjeli poraz. Međutim, zaslužili su za svoje izvedbe svaku pohvalu i igrači Slaven Belupa, koji su u početnim kolim prikazali odličan nogomet i koji su novom pobjedom imali priliku učvrstiti drugu poziciju i zadržati korak s vodećim Dinamom.

Trener domaćih Stanko Mršić, koji je u ovoj utakmici po 400. put vodio nekog od hrvatskih prvoligaša, krenuo je na Slaven s Vargićem na vratima, pozicije u posljednjoj liniji već standardno su zauzeli Ibriks, kapetan SmojeVrgoč i Aleksić, zaigrao je Mršić s dva zadnja vezena igrača, Kurtovićem i Novakovićem, ispred njih su bili Lešković pa Jugović, dok je za napad bio zadužen dvojac Miličević – Perošević.

Strateg koprivničkog sastava ispred vratara Rodićaposložio je trojicu stopera, Kokalovića, Grgića iBubnjića, bočne pozicije pripale su Puriću iMarasu, u sredini terena smjestili su se Gregurina, Batarelo i Vugrinec, dok su u napadu bili Delić iRak.

Slaven je jedini prvenstveni poraz doživio u Splitu, kada su mislima bili u dvoboju sa španjolskim Athletic Bilbaom, a posljednje gostovanje u Slavoniji pamtiti će po dobru, jer su u samom otvaranju sezone pregazili Cibaliju u Vinkovcima s 0:3.

Uvodno ispitivanje snaga prekinula je dobra akcija domaćih nogometaša, no, ubačaj Peroševića Miličević je glavom poslao preko gola Farmaceuta.

Nije bilo previše akcije pred vratima bilo jedne bilo druge ekipe, a prvih 20 minuta obilježila je prislina zamjena u redovima Osječana. Izgleda nedovoljno zaliječeni Perošević, kod jednog sprinta, osjetio je bol u zadnjoj loži pa ga je na travnjaku zamijenio Kvržić.

Pet minuta kasnije priv udarac u okvir vrata na utakmici uputila je ekipa Osijeka, a opasan volej Miličevića iskosa s desne strane zaustavio je večeras odlični vratar Rodić.

Gosti su poveli praktički iz prvog pravog pokušaja. Potegnuli su nogometaši Slavena jednu polukontru, s više od 20 metara opalio je Rak, Vargić nije uspio primiriti loptu, a na odbijancu se najbolje snalazi Delić, koji spretno prebacuje osječkog vratara, za vodstvo Farmaceuta 0:1.

Reagirao je Mršić odmah po primljenom pogotku te je na teren umjesto defenzivnog Novakovića poslao mladog Pongračića, kako bi pojačao napadački potencijal svoje ekipe. Urodilo je to plodom u završnici poluvremena, u 41. minuti Jugović je na ubačaj na petercu bio za malo neprecizan, a samo nekoliko trenutaka kasnije Lešković je udarcem glavom pokušao iznenaditi Rodića, no, vratar Slavena fantastično je izvukao loptu iz kuta i odbio ju u korner.

U nastavku utakmice življa i dinamičnija utakmica, a uzbudljivo je bilo na obje strane travnjaka. No, Osječani bolju igru nisu kapitalizirali, a pogotovo se istaknuo Pongračić, koji je u mat situaciji jedan na jedan u 63. minuti susreta samo još jednom istaknuo Rodića.

Ipak, samo minutu kasnije, prilika za izjednačenje, koja je i uspješno realizirana. Igranje rukom u kaznenom prostoru gostiju sudac Vučkov okarakterizirao je najstrožom kaznom, koju je sigurno u pogodak pretvorio Kvržić, za poravnanje rezultata na 1:1 u 65. minuti.

Nije slavlje tribina U Osijeku dugo trajalo, jer je već u 73. minuti prednost ponovno na strani Farmaceuta. Legenda hrvatskog nogometa, Davor Vugrinec, još je jednom zatresao suparničku mrežu, ovaj put glavom, nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

Luda je bila završnica u Gradskom vrtu, a u otvorenoj igri prilike su se redale kao na tekućoj vrpci. Ibriks iz blizine šalje loptu preko gola, Lešković u 78. minuti pogađa okvir vratiju, udarac Aleksića glavom fantastično brani Rodić, dok se vratar gostiju istaknuo i samo koju minutu kasnije na pokušaj Leškovića.

Imali su gosti u posljednjih desetak minuta nekoliko prilika da i trećim pogotkom riješe sve dileme, no, nije bilo potrebe, jer pobjeda je ionako otišla u Koprivnicu, a nogometaši Osijeka upisali su tako i prvi ovosezonski prvoligaški poraz.

Nakon reprezentativne pauze Osijek će u goste Dinamu u Zagreb, dok će Slaven Belupo na svom stadionu ugostiti Rijeku.

Sve čestitke, gospodine Mršić!

Fantastičan uspjeh i jubilej večeras je na klupi Osječana ostvario i proslavio Stanko Mršić, a iako njegova ekipa nije stigla do pobjede, nego je čak upisala i prvi ovosezonski prvoligaški poraz, dvoboj sa Slaven Belupom bio mu je 400-ti za kormilom nekog od hrvatskih nogometnih prvoligaša. Rođeni Imoćanin, trenirao je uz Osijek legendarni Stanko, između ostalih, i Cibaliju, Varteks, Šibenik, Zadar, no, jedino nije nikad dobio povjerenje Uprava niti Dinama, ali niti Hajduka.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...