3.5 C

FOTO // Slaven Belupo golom Filipa Ozobića svladao OFK Beograd

Filip Ozobić bio je strijelac jedinog pogotka u pobjedi Slavena Belupa nad OFK Beogradom, članom Super lige Srbije koji nakon jesenskog dijela prvenstva zauzima šestu poziciju.

Farmaceuti su tako minimalnom pobjedom otvorili nastup na međunarodnom turniru Arena Cup u Medulinu, na kojem će se u srijedu u 11 sati susresti s Lokomotivom iz Zagreba.

U ponedjeljak su oba trenera na teren poslala dvije postave u dva poluvremena, a u izjednačenoj igri na kraju su prevagu odnijeli Farmaceuti. Antić je u 12. minuti pogodio vratnicu za OFK Beograd, no u drugom dijelu bolji su bili Farmaceuti.

Akciju za jedini pogodak na susretu pokrenuo je u 82. minuti Dario Melnjak po lijevoj strani, ubacio je loptu na drugu vratnicu gdje ju je glavom u sredinu vratio Nikola Jambor, a iz blizine je Filip Ozobić također glavom matirao beogradskog vratara za konačnih 1:0.

TURNIR ARENA CUP, SKUPINA ‘BELVEDERE’, 1. KOLO

SLAVEN BELUPO – OFK BEOGRAD 1:0 (0:0)

MEDULIN – Igralište hotela Belvedere. Gledatelja 50. Sudac: Igor Perak (Karlovac).

SLAVEN BELUPO: Picak – Geng, Grgić, Edson, Martinaga – Brlek, Barišić, Crepulja – Mirić, Delić – Vugrinec; II. poluvrijeme: Picak – Purić, Fuštar, Peričić, Melnjak – Parlov, Paracki, Gregurina – Mišić, Ozobić, Jambor. TRENER: Ante Čačić.

OFK BEOGRAD: Čupić, Aksentijević, Savić, Dautović, Antonov, Micevski, Gajić, Belaković, Antić, Dražić, Andrić; još su igrali: Stojić, Zlatković, Valentić, Liščević, Paločević, Cakić, Zarubica, Janković, Ješić, Jovanović, Mrdaković. TRENER: Dejan Đurđević.

STRIJELAC: 1:0 – Ozobić (82).

{vsig}sport/nogomet/01-2015/slaven-ofkbeograd{/vsig}

Istra bolja od B postave Maribora

Arenaturist Pula danas je u Medulinu svečano otvorio novoobnovljena nogometna igrališta i time je počelo novo doba za ovog turističkog giganta. U pod i predsezoni odlučili su se za sportski turizam i želja im je da se nogometni klubovi iz regije i cijele Europe vrate na ovo prelijepo mjesto sa odličnom zimskom klimom koja je idealna za pripreme nogometaša, atletičara, ali i ostalih sportaša.

Nakon otvaranja turnira proslavljeni olimpijski pobjednici: hrvatska bacačica diska Sandra Perković i slovenski bacač kladiva Primož Kozmus, na sredini igrališta broj 5. izveli su početni udarac za prvi međunarodni nogometni turnir Arena Cup u kojem sudjeluje šest ekipa iz četiri zemlje. U skupini Belvedere nastupaju: Istra 1961, NK Maribor i NK Vitez, dok skupini Histria nastupaju: Slaven Belupo, OFK Beograd i Lokomotiva.

U prvoj utakmici Istra 1961 je sa 4:0 pobijedila ekipu Maribora koja je došla sa B ekipom i juniorima, te nije bila dorasla boljim domaćinima.