12.9 C
Petak, 26. travnja 2024.

Slaven Belupo u Antalyji izgubio od rumunjskog prvaka Cluja
S

090211-cluj-mU šestoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema u Turskoj, Slaven Belupo je u srijedu izgubio od rumunjskog prvaka CFR Cluja rezultatom 2:0. Momčad iz Cluj-Napoce, sastavljena od niza južnoameričkih igrača i pokojeg Rumunja, nedvojbeno je kvalitetnija od Farmaceuta.
Ipak, prva postava Mile Petkovića uspjela je dobro parirati jesenskom sudioniku Lige prvaka, sve dok je bilo snage. Kad je prevladao umor, Cluj je iskoristio pritisak na zadnju liniju Slavena i s dva pogotka stigao do sigurne pobjede.
Utakmicu je prilikom otvorio Vručina, u 6. minuti je tukao iskosa s lijeve strane, no rumunjski je vratar obranio. U 7. minuti Vručina je prošao dvojicu suparničkih igrača, nakon toga srušio ga je vratar Stancioiu, no turski je sudac ostao nijem.
Tamnoputi Kone u 16. minuti tukao je s 20 metara, Rodić je loptu ibzio u korner. U 20. minuti zaprijetio je iskosa s lijeve strane visoki Traore, lopta se od grede odbila u gol-aut. Atraktivno je ‘škaricama’ u 23. minuti zaprijetio i Kone, ali nije bio precizan. U 26. minuti Šafarić je dobro uposlio Vručinu, koji s desne strane nije uspio poslati povratnu loptu Juriću, brži su bili braniči Cluja.
U 31. minuti tukao je Cadu glavom, no Rodić je sjajno reagirao. Opet je Slavenov vratar bio na visini zadatka u 35. minuti, istrčao je i izbio loptu ispred Konea, a nakon toga je Culio gađao prazan gol, ali je pogodio samo gredu. Prvi dio zaključio je Mara snažnim udarcem s 20 metara kojeg je Rodić sigurno obranio.
090211-posavec-mU nastavku je u 51. minuti Vručina iz daljine pokušao iznenaditi suparničkoga vratara, koji je bio prisiljen loptu izbaciti u korner. Najbolju šansu Farmaceuti su stvorili u 54. minuti. Purić je prošao po desnoj strani i uacio u sredinu, a Jurić je glavom tukao s par metara, ali pored vratiju.
U drugom poluvremenu posebno se istaknuo turski arbitar sa svojim čudnim kriterijima, dosuđivao je dosta prekršaja u korist rumunjske momčadi, što je vidljivo iznerviralo koprivničke igrače. U 66. minuti isključen je Kokalović, no u prijateljskim ogledima u Turskoj dogovorena je mogućnost zamjene u takvim slučajevima, pa je ubrzo u igru ušao Nynkeu.
Umorni Farmaceuti nisu izdržali do kraja, CFR Cluj je s dva pogotka u završnici ipak ostvario pobjedu. U 72. minuti Mara je ubacio s desne strane, a Kone je glavom pogodio suprotni kut za 0:1. Clujove su zamjene dovršile priču. Dvije minute prije kraja Muresan je prošao po lijevoj strani i preciznom loptom pronašao Dubarbiera, a argentinski je napadač postavio konačnih 0:2.
Inače, utakmicu je prenosila rumunjska lokalna TV postaja GSP. Slaven Belupo će u četvrtak u 8,30 po hrvatskom vremenu odigrati posljednju prijateljsku utakmicu u Turskoj, a suparnik će na igralištu hotela Kremlin Palace biti kineski doprvak Shangai.
PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – CFR CLUJ 2:0 (0:0)
090211-safaric-mANTALYA – Glavno igralište Sportskog centra Topkapi. Gledatelja 100. Sudac: Hürman (Turska).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić (od 73. Lapić), Rogulj, Kokalović (od 68. Nynkeu), Lapić (od 59. Maras) – Poldrugač – Šafarić (od 80. Gregurina), Posavec (od 65. Jajalo), Bilen – Jurić (od 70. Delić), Vručina. TRENER: Mile Petković.

CFR CLUJ: Stancioiu – Flores, Cadu, Galliasi, Panin – Mara, Dani, Frangipane (od 61. Muresan), Culio (od 75. Deac) – Kone (od 86. Diego Ruiz), Traore (od 55. Dubarbier). TRENER: Dušan Uhrin.
STRIJELCI: 0:1 Kone (72), 0:2 Dubarbier (88).
ŽUTI KARTONI: Posavec (30), Kone (33), Culio (40), Bilen (42), Lapić (47), Kokalović (64), Nynkeu (68), Mara (82), Poldrugač (86).
CRVENI KARTON: Kokalović (66 – drugi žuti).