14.9 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Farmaceuti pogotkom Kokalovića pobjednički krenuli u prvenstvo

100725-slavlje-mSlaven Belupo pobjednički je otvorio novu sezonu, na Gradskom stadionu u Koprivnici s minimalnih 1:0 nadvisio je momčad Šibenika, a pobjednički je pogodak postigao kapetan Farmaceuta Elvis Kokalović.

U 2. minuti Muajnović je bio u prodoru s desne strane, udarac i lopta je otišla uz suprotnu stativu. U 3. minuti u sjajnoj prilici bio je Bušić, no pucao je u vratara.

I Maras se u 10. minuti ”spustio” po lijevom krilu, oštro je pucao, ali pokraj druge stative. U 15. minuti zbog Rodićeve nespretnosti gosti su izborili korner, ubačaj je raščistio Vojnović.

U 25. minuti uzbuđenje i na jednoj i na drugoj strani. Najprije je ubacio je Maras s lijeve strane, Mujanović se bacio za loptom, manjkali su centimetri do poentiranja. U istoj minuti Jakoliš se oslobodio Purića krenuo prema vratima sam, Rodić je obranio.

U 29. minuti Poljak je opalio s oko 30 metara iskosa s lijeve strane i pogodio spoj stative i prečke. Revanširao se Bloudek udarcem u 33. minuti, Rodić se morao izdužiti i izvaditi loptu ispod same prečke. Veliko uzbuđenje nastalo je u 37. minuti, kada su Poljak i Bušić pogađali prečku i vratnicu, a Mujanović nakon toga pucao preko gola. Slaven Belupo imao je veliku inicijativu, ali nije uspio zabiti gol.

Gol! 1:0. U 44. minuti korner s lijeve strane izveo je Vojnović, u šumi igrača pojavio se stoper Kokalović i zabio u donji lijevu ugao Blaževića gola. Tako je okrunjena odlična igra domaćih u 1. poluvremenu.

Drugo poluvrijeme započelo je kao i u prvom dijelu. U 47. minuti Maras se lijepo probio po lijevom krulu, ubacio točno na glavu Bušiću u šesnaestercu, ali je Blažević odbio loptu u korner. U 49. Poljak je niz daljine prisilio Blaževića na intervenciju, a nakon odbijene lopte u korner, iza kornera je Rogulj pucao glavom iznad gola.

U 54. minuti osokolio se Purić, pa je iz distance pucao tik iznad grede. Akcije Slavena Belupa nižu se jedna za drugom, a Blažević postaje pravi šibenski junak: što sve čovjek nije obranio. U 57. minuti Bušić sa 7 metara puca glavom preko gola. Slaven Belupo igra krasno, publika stalno plješće.

U 72. minuti pokušali su gosti, Jakoliš je prodro po lijevoj strani, a oštar udarac završio je pokraj gola.

PRVA HNL, 1. KOLO

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2.000. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka), pomoćnici Damir Volf i Robi Kezele (obojica Rijeka).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Milardović – Gregurina, Vojnović (od 78. Papa), Poljak – Mujanović (od 74. Delić), Bušić (od 60. Tepurić). TRENER: Mile Petković.

ŠIBENIK: Blažević – Radeljić, Cerić, Gusić – Baković (od 61. Vrcić), Alispahić, Bačelić-Grgić, Gović, Boludek – Jakoliš, Božić (od 86. Jordan). TRENER: Anđelko Godinić.

STRIJELAC: 1:0 Kokalović (44).

ŽUTI KARTONI: Bačelić-Grgić (7), Rogulj (52), Mujanović (68), Radeljić (81).