Hypo u završnici slomio Podravkin otpor
H

081022-rkpodravkaPodravka Vegeta nije uspjela iznenaditi Hypo NÖ u utakmici 7. kola Regionalne lige u bečkom predgrađu Südstadtu. Koprivničanke su iznimno loše otvorile utakmicu, domaće su rukometašice u 11. minuti vodile 8:3, dok je u 18. bilo 13:5, a u 24. je Hypo imao prednost od 17:10.

Stvari su se promijenile kad je Podravka zaigrala ozbiljniju obranu, pomogla je uspješnim intervencijama i golmanica Ungureanu (ušla u 20. minuti umjesto Jelčić), a u napadu su svoj doprinos pružile Tatari i Pasičnik, umjesto Bulath i Franić koje su započele utakmicu.

Imale su gošće na poluvremenu solidnih minus 2, a dobro su nastavile i u drugom dijelu te u 37. minuti raspoložena Zebić pogađa za 19:19. Maja Zebić bila je uz Paulu Ungureanu najbolja kod Podravke, i u 48. minuti pogađa za prvo vodstvo Podravke.

U posljednjih deset minuta na vrata je Zovko poslao i treću golmanicu, mladu Žderić, jer je unaprijed bilo odlučeno kako će sve tri dobiti određenu minutažu. Žderić ipak nije bila na razini rumunjske kolegice, a popustila je i koncentracija ostalih igračica u obrani, pa je Hypo u posljednje dvije minute uspio prekinuti igru ‘gol za gol’ i doći do pobjede.

Očito je da podravkašice moraju dosta toga popraviti uoči utakmice s Ladom Toljati sljedećeg petka, ali je isto tako gostovanje u Austriji ponudilo i razloge za optimizam. Prije premijere u Ligi prvakinja, ekipa Zdravka Zovka u subotu će gostovati u Trogiru u sklopu redotivog prvenstvenog kola.