6.5 C

Podravka u Koprivnici izgubila od Hypa s jednim golom razlike

090207-penezic-mU 1. kolu 1. čevtrfinalne skupine Lige prvakinja rukometašice Podravke Vegete u uzbudljivoj i dobroj utakmici izgubile su u Koprivnici od europskih doprvakinja Hypa iz Beča sa 30:31 (14:17). Mogle su postići i više, tim prije što su dostizale i šest golova u minusu, ali na kraju nije bilo dovoljno koncentracije, a ukupno je bilo previše grešaka da to jedna od najboljih europskih ekipa ne bi iskoristila.
Do sedme minute Podravka Vegeta je dominirala, domaće su postizale zgoditke, Austrijanke izjednačavale. Dobro su u igru ušle Pasičnik i Đokić s po dva gola (4:3). No, u 8. minuti Korejka Oh udarcem s vanjske pozicije dovela je Hypo u vodstvo od 4:5, koje je održavao sve do 15. minute, kada je poveo s dva gola razlike. I to je Podravka stizala, ali Do Nascimento je ”sipala” golove s krila i učas je bilo 12:15, 13:16 i na poluvremenu 14:17.
Početak drugog dijela davao je nadu, jer je Zebić smanjila na 15:17, ali je onda na scenu stupila Korejka Myoung i u kratkom vremenu postigla pet golova, četiri s krila, jedan s ulazom na crtu. Ungureanu je sjajno branila ”zicere” svojem bivšem klubu (branila je dvije godine u Hypu pod djevojačkim prezimenom Radulescu), ali s krila nije imala rješenja. Bila je to klasična Podravkina ”crna rupa”.
090207-koznjak-mNakon vodstva Hypa od 18:24, malo se tko nadao povratku u igru, ali dogodilo se, no više od minimalnog poraza nije se moglo ostvariti. Nakon mnogo grešaka, stizanja Hypova vodstva od čak šest razlike (18:24 u 41. minuti), domaće su se u 54. minuti golom najaktivnije svoje igračice Penezić (šteta što je dio utakmice prosjedila na klupi, jer nekima u subotu zbilja nije išlo, a njoj jest) izjednačile na 28:28, a onda u 56. minuti vrlo dobra Kožnjak na 29:29.
Tu se nazirala mogućnost dobrog rezultata, ali je Do Nascimento u 56. minuti postigla još jedan gol od ukupno svojih osam i Hypo je poveo. Minutu iza, u 57-oj, i De Oliveira postiže gol, smanjuje Penezić sa sedam metara, izglednih je 30:31. Podravka Vegeta ima loptu i minutu do kraja, ali u napadu ju je, kao i mnogo puta na ovoj utakmici, ”prodala”. Nažalost, najiskusnija, Pasičnik.
Podravka Vegeta izgubila zbog izgubljenih lopti u napadu i zbog dozvoljavanja prolaska bečkim igračicama na crtu, dakle loše, prpusne obrane. Međutim, pogrešna dodavanja i ne samo pogrešna, već nonšalantna, frajerska dobacivanja s četrvrtinom snage, ne mogu kod iskusne ekipe kao što je Hypo, proći samo tako. Hypo imao više koncentracije i brzine, bolje se snalazi u kritičnim situacijama. Podravka Vegeta bila je odličan suparnik, ali mogla je i više, to su svi vidjeli.

OPROŠTAJ OD BOŽICE PALČIĆ

090207-palcic-mPrvo o svečanosti. Prije početka utakmice koprivnička publika u ispunjenoj dvorani oprostila se od dugogodišnje igračice Božice Palčić. Cvijeće i darove primila je od kapetanice Mirande Tatari i predsjednika RK Podravke Vegete Saše Romca, a u ime navijača cvijeće i skulpturu Podravska kraljica predao je Marko Šestak. No, Božica je bila i dalje aktivna, u novoj ulozi. Naime, nakon utakmice vodila je press konferenciju, kao i u utorak, kada je iz kluba utakmica službeno najavljena.

IZJAVE SUDIONIKA UTAKMICE

Andras Nemeth, trener Hypa Nö:

– Vrlo mi je drago što smo ovdje pobijedili, jer Koprivnica spada u jedno od mojih najomiljenijih odredišta na svijetu. Vrlo sam sretan što je moja ekipa pobijedila u današnjoj utakmici. Pogotovo stoga što cijenim Podravku Vegetu, upoznat sam s mogućnostima ekipe, znam što može pružiti, a danas su to i pokazale. Poštujem rad trenera Zovka i cijenim ono što je kao trener učinio u Mađarskoj.

Zdravko Zovko, trener Podravke Vegete:

– Čestitam najprije publici koja se danas pojavila u ovako velikom broju. Žao mi je što na kraju možda nismo ”iščupali” taj bod, ali moram čestitati Hypu i kolegi Andrasu Nemethu na odličnoj, odičnoj pripremljenosti. Mislim da je Hypo jedna od najjačih ekipa u Europi i drago mi je da su djevojke pokazale hrabrost da se nose i igraju s s njima. Vjerujem da možemo igrati još puno kvalitetnije i da ćemo u nastavku  biti uvjerljiviji i pokazati kvalitetu više, naročito u završnicama utakmice. Čestitam objema ekipama na odličnoj, korektnoj, fer igri. Mislim da je uz postignuti 61 gol bio pravi užitak gledati ovu utakmicu. Pitate za suđenje: u ovakvoj utakmici suđenje nije bilo presudno ni važno. Imali smo neke pritužbe, ali mislim da nije vrijedno spomena. Utakmica je bila dobra, igra se dobar rukomet i mislim da o suđenju ne treba raspravljati.

Gorica Aćimović, igračica Hypa:

– Ja sam sretna što smo ovdje pobijedili. Spremali smo se za tu utakmicu, gledali video, znali smo da će biti teško osvojiti dva boda i samim tim stvarno smo sretne što smo to uspjele. Dolazite i vi nama, nadam se da ćemo i u Beču pobijediti, a čestitam što smo ovdje odigrali tako fer i korektnu igru. Publika je stvarno bila fantastična.

Andrea Penezić, igračica Podravke Vegete:

090207-djokic-m– Čestitam Hypu na pobjedi. Mislim da su se njihove cure borile i zasluženo pobijedile. Zahvaljujem i publici na podršci. Mi smo podbacile u obrani. Nismo bile prave. Trener je pokušavao s 5-1, 6-0, no mi moramo napraviti korak naprijed. Napad je bio dobar, zabile smo 30 golova, ali opet, prebrzopleto smo igrale, imale previše tehničkih pogrešaka, izgubljenih lopti, i – eto! Žao mi je što nismo izvukle bar bod, jer uz ovako sjajnu publiku mislim da smo to mogle.

LIGA PRVAKINJA, DRUGI KRUG, SKUPINA I

PODRAVKA VEGETA – HYPO NÖ 30:31 (14:17)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 2200. Suci: Zigmars Staroslavs i Renars Licis. Delegat EHF-a Dagfinn Villanger.

PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (10+0), Jelčić (0+0); Kožnjak 3, Đokić 5, Todorovska 7, Lovrak, Zebić 3, Gaće, Franić, Šerić, Pasičnik 3, Bulath, Tatari, Penezić 8(1). TRENER: Zdravko Zovko.

HYPO NÖ: Blažek (1+-), Moon (-), Englert (8+0); Do Nascimento 8(2), De Oliveira 3, Kirsner 4, Lerant, Kim 2, Oh 3, Toth 2(1), Cavaleiro, Myoung 5, Borges, Ačimović 4. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Hypo Nö 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Đokić, Franić i Penezić po 2), Hypo Nö 10 minuta (Toth 2+2, Do Nascimento, Kim i Aćimović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Alexandra Do Nascimento (Hypo Nö).