15.4 C
Utorak, 21. svibnja 2024.

Podravka u Koprivnici izgubila od Hypa s jednim golom razlike
P

090207-penezic-mU 1. kolu 1. čevtrfinalne skupine Lige prvakinja rukometašice Podravke Vegete u uzbudljivoj i dobroj utakmici izgubile su u Koprivnici od europskih doprvakinja Hypa iz Beča sa 30:31 (14:17). Mogle su postići i više, tim prije što su dostizale i šest golova u minusu, ali na kraju nije bilo dovoljno koncentracije, a ukupno je bilo previše grešaka da to jedna od najboljih europskih ekipa ne bi iskoristila.
Do sedme minute Podravka Vegeta je dominirala, domaće su postizale zgoditke, Austrijanke izjednačavale. Dobro su u igru ušle Pasičnik i Đokić s po dva gola (4:3). No, u 8. minuti Korejka Oh udarcem s vanjske pozicije dovela je Hypo u vodstvo od 4:5, koje je održavao sve do 15. minute, kada je poveo s dva gola razlike. I to je Podravka stizala, ali Do Nascimento je ”sipala” golove s krila i učas je bilo 12:15, 13:16 i na poluvremenu 14:17.
Početak drugog dijela davao je nadu, jer je Zebić smanjila na 15:17, ali je onda na scenu stupila Korejka Myoung i u kratkom vremenu postigla pet golova, četiri s krila, jedan s ulazom na crtu. Ungureanu je sjajno branila ”zicere” svojem bivšem klubu (branila je dvije godine u Hypu pod djevojačkim prezimenom Radulescu), ali s krila nije imala rješenja. Bila je to klasična Podravkina ”crna rupa”.
090207-koznjak-mNakon vodstva Hypa od 18:24, malo se tko nadao povratku u igru, ali dogodilo se, no više od minimalnog poraza nije se moglo ostvariti. Nakon mnogo grešaka, stizanja Hypova vodstva od čak šest razlike (18:24 u 41. minuti), domaće su se u 54. minuti golom najaktivnije svoje igračice Penezić (šteta što je dio utakmice prosjedila na klupi, jer nekima u subotu zbilja nije išlo, a njoj jest) izjednačile na 28:28, a onda u 56. minuti vrlo dobra Kožnjak na 29:29.
Tu se nazirala mogućnost dobrog rezultata, ali je Do Nascimento u 56. minuti postigla još jedan gol od ukupno svojih osam i Hypo je poveo. Minutu iza, u 57-oj, i De Oliveira postiže gol, smanjuje Penezić sa sedam metara, izglednih je 30:31. Podravka Vegeta ima loptu i minutu do kraja, ali u napadu ju je, kao i mnogo puta na ovoj utakmici, ”prodala”. Nažalost, najiskusnija, Pasičnik.
Podravka Vegeta izgubila zbog izgubljenih lopti u napadu i zbog dozvoljavanja prolaska bečkim igračicama na crtu, dakle loše, prpusne obrane. Međutim, pogrešna dodavanja i ne samo pogrešna, već nonšalantna, frajerska dobacivanja s četrvrtinom snage, ne mogu kod iskusne ekipe kao što je Hypo, proći samo tako. Hypo imao više koncentracije i brzine, bolje se snalazi u kritičnim situacijama. Podravka Vegeta bila je odličan suparnik, ali mogla je i više, to su svi vidjeli.

OPROŠTAJ OD BOŽICE PALČIĆ

090207-palcic-mPrvo o svečanosti. Prije početka utakmice koprivnička publika u ispunjenoj dvorani oprostila se od dugogodišnje igračice Božice Palčić. Cvijeće i darove primila je od kapetanice Mirande Tatari i predsjednika RK Podravke Vegete Saše Romca, a u ime navijača cvijeće i skulpturu Podravska kraljica predao je Marko Šestak. No, Božica je bila i dalje aktivna, u novoj ulozi. Naime, nakon utakmice vodila je press konferenciju, kao i u utorak, kada je iz kluba utakmica službeno najavljena.

IZJAVE SUDIONIKA UTAKMICE

Andras Nemeth, trener Hypa Nö:

– Vrlo mi je drago što smo ovdje pobijedili, jer Koprivnica spada u jedno od mojih najomiljenijih odredišta na svijetu. Vrlo sam sretan što je moja ekipa pobijedila u današnjoj utakmici. Pogotovo stoga što cijenim Podravku Vegetu, upoznat sam s mogućnostima ekipe, znam što može pružiti, a danas su to i pokazale. Poštujem rad trenera Zovka i cijenim ono što je kao trener učinio u Mađarskoj.

Zdravko Zovko, trener Podravke Vegete:

– Čestitam najprije publici koja se danas pojavila u ovako velikom broju. Žao mi je što na kraju možda nismo ”iščupali” taj bod, ali moram čestitati Hypu i kolegi Andrasu Nemethu na odličnoj, odičnoj pripremljenosti. Mislim da je Hypo jedna od najjačih ekipa u Europi i drago mi je da su djevojke pokazale hrabrost da se nose i igraju s s njima. Vjerujem da možemo igrati još puno kvalitetnije i da ćemo u nastavku  biti uvjerljiviji i pokazati kvalitetu više, naročito u završnicama utakmice. Čestitam objema ekipama na odličnoj, korektnoj, fer igri. Mislim da je uz postignuti 61 gol bio pravi užitak gledati ovu utakmicu. Pitate za suđenje: u ovakvoj utakmici suđenje nije bilo presudno ni važno. Imali smo neke pritužbe, ali mislim da nije vrijedno spomena. Utakmica je bila dobra, igra se dobar rukomet i mislim da o suđenju ne treba raspravljati.

Gorica Aćimović, igračica Hypa:

– Ja sam sretna što smo ovdje pobijedili. Spremali smo se za tu utakmicu, gledali video, znali smo da će biti teško osvojiti dva boda i samim tim stvarno smo sretne što smo to uspjele. Dolazite i vi nama, nadam se da ćemo i u Beču pobijediti, a čestitam što smo ovdje odigrali tako fer i korektnu igru. Publika je stvarno bila fantastična.

Andrea Penezić, igračica Podravke Vegete:

090207-djokic-m– Čestitam Hypu na pobjedi. Mislim da su se njihove cure borile i zasluženo pobijedile. Zahvaljujem i publici na podršci. Mi smo podbacile u obrani. Nismo bile prave. Trener je pokušavao s 5-1, 6-0, no mi moramo napraviti korak naprijed. Napad je bio dobar, zabile smo 30 golova, ali opet, prebrzopleto smo igrale, imale previše tehničkih pogrešaka, izgubljenih lopti, i – eto! Žao mi je što nismo izvukle bar bod, jer uz ovako sjajnu publiku mislim da smo to mogle.

LIGA PRVAKINJA, DRUGI KRUG, SKUPINA I

PODRAVKA VEGETA – HYPO NÖ 30:31 (14:17)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 2200. Suci: Zigmars Staroslavs i Renars Licis. Delegat EHF-a Dagfinn Villanger.

PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (10+0), Jelčić (0+0); Kožnjak 3, Đokić 5, Todorovska 7, Lovrak, Zebić 3, Gaće, Franić, Šerić, Pasičnik 3, Bulath, Tatari, Penezić 8(1). TRENER: Zdravko Zovko.

HYPO NÖ: Blažek (1+-), Moon (-), Englert (8+0); Do Nascimento 8(2), De Oliveira 3, Kirsner 4, Lerant, Kim 2, Oh 3, Toth 2(1), Cavaleiro, Myoung 5, Borges, Ačimović 4. TRENER: Andras Nemeth.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Hypo Nö 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Đokić, Franić i Penezić po 2), Hypo Nö 10 minuta (Toth 2+2, Do Nascimento, Kim i Aćimović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Alexandra Do Nascimento (Hypo Nö).

Modni kutak

Prelijepa djevojka zaraznog osmijeha odlično isfurala legendarni predmet koji će biti hit ovog ljeta

Zaraznim osmijehom ova nas je prelijepa djevojka koja je prošetala koprivničkim trgom jednostavno "kupila". I ne samo time, odjevni...